"Galatasaraylı yöneticiler şiddeti körüklüyor"

Kulübümüz bugün resmi internet sitemizden yaptığı açıklama ile Galatasaray Spor Kulübü`ne cevap verdi. Kulübümüzden yapılan açıklama şöyle:


Ebedi dostumuz ezeli rakibimiz olarak gördüğümüz Galatasaray kulübünün yöneticilerinin uzun bir süredir sporda şiddeti ve çatışma kültürünü körüklemeye yönelik bir üslupla verdikleri demeçleri ve futbolda barışın sık sık gündemde olduğu bir ortamda spor kamuoyunun bu konudaki ilginç suskunluğunu üzüntüyle izliyoruz. GS yöneticileri kendi takımlarının uzun ve kısa vadeli başarılarına dönük demeç ve yönlendirmelerden çok aslen sürekli bir sataşma zemini ve husursuzluk ortamı yaratmaktadırlar. Basketbol takımlarına yönelik bir basın toplantısında bile "bayan basketbolda şampiyonluklarını engelleyeceğiz", "erkek takımımız da bu branştaki şampiyonluklarını engelleyecek" "zaten futbol takımlarının şampiyonluklarını engellemek için Adnan Polat ve başkanımız gerekli çalışmaları yapmaktadırlar" şeklindeki açıklamalar hangi ebedi dostluk yaklaşımıyla ve hangi fair play anlayışı ile uyuşmaktadır?

Bütün bu açıklamalar kendi sporcularının da sistemli katılımıyla beraber psikolojik bir savaşa dönüştürülmüş durumdadır. Kurumsallaşma, sportif altyapının geliştirilmesi ve fair play ruhunun artırılması yerine bu tarz provokatif yöntemlerle başarı kazanma çabasında olunması zaten giderek artan, taraftarlar arasındaki kamplaşmaları alevlendirecek, sporda şiddet ve çatışma kültürünü sorumsuzca derinleştirecektir.

Bu noktada sessizliğini koruyan spor kamuoyunun ve sporun yönetici kurumlarının şu soruyu açıklıkla cevaplamalarını istiyoruz; Bize karşı sistemli olarak yürütüldüğü ortada olan kampanyaya benzer yöntemlerle cevap verirsek doğru yapmış olur muyuz? Yoksa değerli spor kamuoyu ve kurumları bu olaya tepki vermek için bizim de benzer bir yola girerek meşru müdafaa yapmamızı mı bekliyorlar? Spor medyasının olup biteni sorgulamak için Fenerbahçe'den beklediği hareket bu mudur?

100 yıllık camiamız bu konuda sükunetini bozmamakta kararlıdır ve zaten giderek artan şiddet ve çatışma kültürünü besleyecek davranışlardan kaçınmaya devam edecektir. Büyük taraftarımız da her zaman verdiği örnek destekle bu kavga yaratma çabalarını boşa çıkaracaktır. Tüm branşlardaki teknik heyetlerimiz ve sporcularımız, 100.yıl coşkusunu spor alanlarında etkili bir biçimde yansıtacak ve köklerini cumhuriyetimizin kuruluşundan alan Fenerbahçelilik ruhunu bu tür saha dışı ve etik olmayan çabaları boşa çıkarmak için ortaya koyacaklardır.

Sonuç olarak sporu yöneten kurumların, medyanın ve spor kamuoyunun ebedi dostluklara zarar veren bu tür yaklaşımlar karşısında sessiz kalmayıp gerekli tepkileri göstermesini beklemek en doğal hakkımızdır ve bunu başta spor medyası olmak üzere tüm kamuoyundan bekliyoruz.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ RESMİ İNTERNET SİTESİNDEN ALINTIDIR.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 666
favori
like
share
okanoo28 Tarih: 01.02.2007 19:35
erken öten horozun kellesi gider :85:
suskun_storm Tarih: 01.02.2007 18:12
ancak bizimle uğraşsalar....
inferno Tarih: 01.02.2007 16:11
Gene başladılar türlü türlü oyunlara :16:
Ama artık yemezler
MiSS-FENER Tarih: 01.02.2007 14:04
[color=royalblue]yafs bunların derdı amaçları farklı

istedikleri kadar konussunlar :9:
ChE Tarih: 01.02.2007 09:16
bunlar için ağır konuşacamda,burda yasak maalesef o tür konuşmalar.
okanoo28 Tarih: 01.02.2007 08:51
adamların futbol etiği ile uzaktan yakından alakası yokki...

boşboğaz bi yöneticileri var.. her buldugu mikrofona konusuyo :9:
ozlems_o Tarih: 01.02.2007 00:05
Basketbol takımlarına yönelik bir basın toplantısında bile "bayan basketbolda şampiyonluklarını engelleyeceğiz", "erkek takımımız da bu branştaki şampiyonluklarını engelleyecek" "zaten futbol takımlarının şampiyonluklarını engellemek için Adnan Polat ve başkanımız gerekli çalışmaları yapmaktadırlar" şeklindeki açıklamalar hangi ebedi dostluk yaklaşımıyla ve hangi fair play anlayışı ile uyuşmaktadır?

:18: :18: :18:
G-uNIT-STAR Tarih: 31.01.2007 21:22
prim yapmak için bizimle uğrasıyolar ama bu seneyi zehir etcez onlara
clubdesamil Tarih: 31.01.2007 15:02
yaw bırakın muhattap olmayın....

he he deyin allah vurmuş zaten ne derlerse desinler.....