Jennifer Lawrence Kimdir - Jennifer Lawrence Resimleri - Jennifer Lawrence Biyografisi - Jennifer Lawrence Hakkında

Jennifer Shrader Lawrence Amerikan televizyon ve film oyuncusu. Başrol aldığı yerler The Bill Engvall Show isimli televizyon programı , The Burning Plain ve Winter's Bone isimli bağımsız filmlerdir. Rol aldığı Winter's Bone isimli filmle Akademi Ödülleri tarihinin en genç ikinci adayıdır. 2012'de Suzanne Collins'in yazdığı Açlık Oyunları isimli kitabın filminde Katniss Everdeen rolü ile başroldeydi. Ayrıca serinin ikinci kitabı olan Ateşi Yakalamak'ın filminde de oynayacaktır.Jennifer Lawrence 1990 yılında Louisville, Kentucky'de doğmuştur. Klise oyunlarında oynadı , 14 yaşında oyuncu olmaya karar vermiştir ve ailesiyle birlikte bir yetenek avcısına başvurmuştur. Liseden 2 yıl erken mezun olmuş ve oyunculuk kariyerine başlamıştır.

Lawrence TBS kanalındaki The Bill Engvall Show büyük kız kardeş 'Lauren Pearson' ı oynamıştır. Lawrence daha sonra sırasıyla The Devil You Know, Cold Case, Medium, ve Monk Tv serilerinde rol almıştır. 2008'de Jason Freeland'in yönettiği Garden Party isimli filmde küçük bir rol oynadı. Aynı yıl Guillermo Arriaga'in yönettiği büyük bir yapım olan The Burning Plain'da Charlize Theron ve Kim Basinger birlikte oynadı. Bu rolüyle Venedik film festivalinde en iyi gelişmekte olan Aktrist ödülünü aldı. Daha sonra başrol oynadığı Debra Granik'in yönettiği Winter's Bone isimli film Sundance Film Festivalinde en iyi film ödülünü aldı.

Bu filmdeki rolü ise bir çok eleştirmenden olumlu tepki almıştır. David Denby The New Yorker'daki yazısında filmi inanılmaz olarak tarif etmiştir. Jennifer Lawrence bu rolüyle 25 Ocak 2011'de Akademi Ödülleri'ne En iyi Aktrist dalında aday olmuştur. Aday olduğu an aynı zamanda Akademi ödüllerinin en genç ikinci En iyi aktrist adayı olmuştur. Lawrence 2009 yılında The Beaver filminde Mel Gibson ve Jodie Foster ile birlikte oynamıştır fakat film 2011 yılında gösterime girmiştir. 2011'de Lawrence X-Men: First Class filminde şekil değiştiren karakter Mystique rolünde oynadı.

Lawrence bu filmde daha önceki Mystique karakterini oynayan Rebecca Romijn'in gençlik halini oynamıştır. Daha sonra ise House at the End of the Street fiminde Elisabeth Shue ile birlikte oynadı. filmin son aşaması 2010'da bitirildi. Lawrence hiç bir zaman oyunculuk dersi almamıştır sadece içgüdüleriyle oynamıştır. New York'ta oyunculuğunun ilk birkaç yılı yaşamıştır ama asıl yaşadığı yer Santa Monica, California'dır. Jennifer Lawrence Katniss Everdeen karakterini Hunger Games filminde oynadı ve film Mart 2012'de gösterime girmiştir.

Filmografi

2006 Company Town Caitlin Televizyon Filmi
2006 Monk Maskot 1 Bölüm
2007 Cold Case Abby Bradford 1 Bölüm
2007 Donald Gray Show Frantic girl Televizyon Filmi
2007–08 Medium Claire Chase/Genç Allison 2 Bölüm
2007–09 Bill Engvall Show Lauren Pearson 30 bölüm
Young Artist Award Tv Serisi En İyi Genç Aktrist
2008 Garden Party Tiff
2008 Poker House Agnes Los Angeles Film Festival – Outstanding Performance Award
2008 Burning Plain} Mariana Venedil Film Festivali – Marcello Mastroianni Award
2009 Devil You Know Genç Zoe
2010 Winter's Bone Ree Dolly
2011 The Beaver Norah
2011 Like Crazy Sam
2011 X-Men: First Class Mystique Tören Daha Düzenlenmedi--People's Choice Awards En İyi Süper Kahraman
2012 House at the End of the Street Elissa Post-production
2012 Hunger Games Katniss Everdeen Post-Production
2012 The Silver Linings Playbook Tiffany Çekiliyor
2013 X-Men:Brotherhood Mystique

[url]http://www.main-board.com/unluler/667258-jennifer-lawrence-resimleri.html[/url]

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 594
favori
like
share