Adet kanaması nasıl durdurulur - Adet kanamasını durduran ilaçlar nasıl kullanılır - Adet kanamasını nasıl durdururuz - adet kanaması nasıl kesilir

Adet kanamasını durdurcak ilaçlar vardır. Ancak kulaktan dolma bilgilerle ilaç kullanmak son derece zararlıdır. Adet kanamasının kesilmesi gerekiyorsa bir jinekolağa muayene olarak doktorun uygun göreceği ilacı kullanmak gerekir. Çünkü her kadının adet süreci, miktarı ve düzeni farklı olacağı gibi söz konusu ilaca karşı hassasiyeti de farklı olabilir.

Adet kanamasını durduran ilaçlar kanama başlamadan en az 3 gün önce kullanılmaya başlandığında kanamayı ertelemektedir. Adet kanaması devam ederken ilaç kullanımı ancak adet kanamasının azalmasını sağlamaktadır. Bu durumda kanama tamamen kesilmemekle birlikte lekelenme olarak devam etmektedir.

Adet döneminde kanama devam ederken her hangi bir sebeple kanamayı durdurmak menstrüasyon sürecine dışardan müdahale edildiği için, sağlık açısından olumsuz etkiler meydana getirebilir. Adet kanamasına müdahale eden kadınlarda genellikle bir sonraki ay daha ağrılı ve sancılı kanama olurken, kanamanın miktarı da normale göre fazla olur. Ayrıca söz konusu ilaçları yıl içinde 3 defadan fazla kullanmak bir çok sağlık sorununa sebep olabilmektedir.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 8532
favori
like
share