Ya karanlık çöktüğünde, aldığım karardan dönmek geçerse içimden ve bir küçük kovuk bulup kendime sığınırsam, gün ağarana değin öylece pusmuş şekilde.
Bir gün ışığında yürümek düşmez üzerime. Dedimse 'yürüyeceğim'; kar demeden, yağmur-çamur demeden, sıcak-soğuk demeden, aydınlık-karanlık demeden ilerlemek hep, ilerlemek hep, ilerlemek hep hep hep.

Ya bir hışırtı ile irkilirsem
Ya böğürtlen yemekten bıkar, bir sıcak ekmeğin kokusunu özler, açlığım beni yolumdan döndürmeye çalışır da ve ben de dönmek için en ufak bir geri dönüş hareketi yaparsam.
Söz verişim aklımdan çıkar, küsersem kendime, küsüp nefrete meyledersem, bakışlarım çakmak çakmak yanmaya başlarsa. Unutmak geride kalanları, dedimse unutacağım her dem yaşamaktan aynı geridekileri bir bir bir.

Ya bir ses yüreğime korku salarsa
Ya yokluklardan vah'lanmaya başlarsam da sözlerim sese dönüşür de her karşıma gelene kim olduğuna bakmadan anlatır anlatır anlatırsam.

Biter amacı adımlarımın. Kırk vakte kadar ölüm kapında der bohçacı kadın, kırk vakte kadar haber kapına gelir, kırk vakte kadar açılır karanlığı göğün, kırk vakte kadar susuzluğunu gideren çıkar... der ve ben inanırsam safsatasına hayatın.
Ya kaygı tutuşturursa düşüncelerimi
Ya ben yoluma bir devam etmekten sıkılır, bir yoldaş ararsam yanıma, yoldaşım düşürürse kalemimi elimden, kalem yiterse, yiterse yazılanlar, kayıp giderse yazılmışlar kağıtların üzerinden, tutamazsam, tutamazsam, tutamazsam.
Çarparsa yıldırım gökten, ağarırsa üzerime şavkı hilalin, direnirse yol düzlüğünde, adım adım adım dirençle tükenirsem.

Ya kırılırsa harflerimin birlikteliği
Ya bir han çıkarsa karşıma, girsem dersem, girmeye yeltenirsem düşünmeden, sorarlarsa kaç gece kalacağımı, kaç öğün sofra başına geçeceğimi, cevap verirsem bir de, o gün tamama erene değin söylediklerimden cayamazsam ve yanılgımı sözlerim çıktıktan sonra anlarsam.
Boş odada kilitlenmişliğim yüzünden açık havanın serin buğusunu özlersem, atarsam kendimi pencereden uç uç uç, uçarsam kanatsız üstelik.

Bir peri kanatlarımı verirse bana geri, öyle özgür, öyle özgür dolanırsam tepeden tepeden.
Ya beş bahar daha ötmeye dayanamazsa ağca kuş
Ya bir de deniz çıkarsa karşıma, elimdekileri, heybemdekileri kumlar üstüne yayıp atlarsam kulaç kulaç kulaç, dönüp bakmazsam geri, gide gide gide okyanusları geçersem, bıraktıklarımdan daha ne kadar uzaklaşabileceğime
yorup kafamı 'henüz değil' diye diye dünyaları ters takla aşarsam, yine de tutunacak bir dal bulamazsam.

Küser yanıma yanaşmazsa hayalimdeki dünya, küser ıslanmaktan hoşlanmazsa rüyalarımdaki şehir, küser suskunluğumdan bıkarsa masallarımdaki her şeyim...
Ya bir çekilmeyle dibi boylarsam nefessiz
Ya asamazsam kaftanımı kurusun diye güneşe!

ALINTI

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 369
favori
like
share
SoN-GüL Tarih: 02.02.2007 15:57
Ya bir ses yüreğime korku salarsa
Ya yokluklardan vah'lanmaya başlarsam da sözlerim sese dönüşür de her karşıma gelene kim olduğuna bakmadan anlatır anlatır anlatırsam.

Yüregine saaglik canisi

gercekten güzeldi..tesekkürler
lana Tarih: 01.02.2007 15:17
teşekkurler canım emegıne saglık
ozlems_o Tarih: 01.02.2007 15:12


hareketlendirelim o pedalizayı yaa:3:

çok güzel bi paylaşımdı teşekkürler serendipity
oLci Tarih: 01.02.2007 14:16
[COLOR=chocolate]Eline sağlık arkadaşım..
red tina Tarih: 01.02.2007 13:04
Ya bir çekilmeyle dibi boylarsam nefessiz
Ya asamazsam kaftanımı kurusun diye güneşe!


oy kıyamam ben bu pedalizaya..
merak etmeyin ben onu şimdi canlandırırm...
çok hoş bir hikaye
kelebekleri çok severim okadar narinlerki..

Pedaliza Tarih: 01.02.2007 11:09
:79: o pedalizaya nolmuş öle yaa yazıyı bile okuyamadım :76: