anne sütünü arttıran besinler nelerdir - anne sütü neden azalır - anne sütü nasıl arttırılır


Anne Sütünün Azalması
Ancak bazı durumlarda, annelerin sütlerinin az gelmesi ya da hiç gelmemesi gibi durumlar söz konusu olabilmektedir.
İbrahim Saraçoğlu, bu gibi durumlar için, anne sütünü arttırıcı kürler ve, ane sütünü arttırıcı besinlerden söz etmektedir.

İbrahim Saraçoğlu Anne Sütünü Arttıran Besinler

İbrahim Saraçoğlu, annelerin, her gün, iki porsiyon olmak üzere, taze beyaz üzüm yemelerinin, anne sütünü arttırıcı özellik gösterdiğini belirtmektedir.

İbrahim Saraçoğlu’na göre, anne sütünü arttırıcı etki gösteren gıdaların arasında dereotu da yer almaktadır. Her sabah ve akşam, yemeklerden önce tüketilen dereotunun, anne sütünü arttırıcı etkisi bilinmelidir.

Kuru İncir Kürü

Kuru incir de anne sütünü arttırıcı özellik göstermektedir. Kuru incirin anne sütünü arttırıcı özelliğinden faydalanmak için, yarım litre kaynamış su içerisine atılan sekiz ya da dokuz incir haşlanır; haşlanan incirlerin suyu alınıp ikiye bölünür. Her sabah ve akşam, günde iki sefer içilecek olan kuru incir suyunun da, anne sütünü arttırıcı özellik gösterdiği, İbrahim Saraçoğlu tarafından belirtilmektedir.

Belirtilen kürlerin uygulanma süresinin bir hafta olduğunu vurgulayan İbrahim Saraçoğlu, bir hafta sonunda, eğer gerek duyulursa diğer bir kürün uygulanabileceğini; ancak bu kürlerin aynı anda uygulanmaması gerektiğini belirtiyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 512
favori
like
share
umut çakmak Tarih: 22.08.2012 18:28