Yumruklar konuşuyor!

Rusya'nın St. Petersburg kentinin futbol takımı Zenit'in dün İspanya'nın Malaga takımıyla oynadığı karşılaşmada çıkan kavgayı, rakip takım oyuncularının ayırdığı bildirildi.

Sovietskiy Sport gazetesi bugün yayımlanan sayısında, dün oynanan maçın son dakikalarında Zenitli futbolcu Martin'in ceza sahasına gelen bir topu uzaklaştırdığı kaydedildi. Zenit futbol takımının kaptanı Vladislav'ın topu ceza sahası dışına gönderen takım oyuncusu Martin'in yanına gelerek kısa bir süre tartıştığı belirtilen haberde, ''Vladislav, Martine'e bir şeyler söyledikten sonra onu elleriyle itti. Hollandalı futbolcu Fernando ise Martin'i savunmak için hemen olay yerine geldi. Fernando ve kaptanı Vladislav kısa süren bir tartıışmadan sonra yumruk yumruğa birbirlerine girdi'' denildi.

Kaptanlık geri alındı

Gazete, Fernando ve takım kaptanı Vladislav'ı ayırmak isteyen Martin'in, Fernando'nun sert yumruğunun başına isabet etmesi üzerine yere yıkıldığını belirterek, şunları kaydetti: ''Yumruğunun yanlışlıkla Martin'e geldiğini fark eden Fernando bu defa da kaptanı Vladislav'a okkalı bir yumruk savurdu. Zenitli futbolcular arasında çıkan kavgayı ayırmak Malagalı futbolculara düştü. Ancak maçın bitiş düdüğünün ardından soyunma odasına giden Fernando'ya saldırmak isteyen kaptan Vladislav, takım arkadaşları tarafından engellendi.'' Teknik Direktör Dick Advocaat milli futbolcu Fatih Tekke'nin 2 gol attığı ve 3-1 Zenit'in üstünlüğüyle sona eren karşılaşmadan sonra yaptığı açıklamada, Vladislav'dan kaptanlık bandının alındığını söyledi. Advocaat, bu futbolcuların bir daha kavga etmeleri halinde takımdan atılacaklarını belirterek, ''Aynı takımda 2 futbolcunun saha içinde kavga etmesi kabul edilemez bir şey. Bir daha kavga ederlerse, oyuncunun kalitesine ve başka verilerine bakmadan takımdan atarım'' uyarısında bulundu.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 520
favori
like
share
puslukurt Tarih: 02.02.2007 20:47
Haber için teşekkürler kurt..