2012-2015 Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi Hangi Kanalda?Bu sezon sonu sona erecek olan Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi Türkiye yayın hakları için öncelik hakkını elinde bulunduran Doğan Holding ile UEFA sözleşmenin 3 yıl uzatılması konusunda anlaştı. Ayrıca Doğan Grubu, Doğuş Grubu ile ortaklık yapacak.

Buna göre Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi, 2012-2013 sezonundan itibaren 3 yıl boyunca D-Smart ile Star ve NTV kanallarında yayınlanacak.

İşte kurumlardan yapılan açıklama:

"Avrupa’nın üst düzey futbol heyecanı üç yıl süreyle D-Smart, Star ve NTV’de nefesleri kesmeyi sürdürecek.

D-Smart, Star ve NTV, UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maç yayınlarını 2015 yılına dek sürdürecek. Uzatma sözleşmesi kapsamında sezon boyunca her maç haftasında UEFA Şampiyonlar Ligi’nden bir maç Star ya da NTV’de, diğer tüm maçlar ise D-Smart'ta yayınlanacak. Her maç haftasında UEFA Avrupa Ligi’nde oynanan karşılaşmalardan biri NTV ya da Star’da, diğer maçlar ise D-Smart'ta ekrana gelecek. UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi final maçları sadece Star ve NTV’den yayınlanacak. Tüm maçların HD yayınları ise münhasıran D-Smart kanallarında izlenebilecek.

Futbol yayınlarının dijital platformda önemli bir güç olduğunu dile getiren D-Smart CEO’s Ali Güven, “D-Smart olarak Avrupa futbolunun zirvesi Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’ni futbolseverlere sunmaya devam edecek olmaktan mutluyuz. Her futbol haftasında Şampiyonlar Ligi’nden bir veya iki tane 3 boyutlu maç yayınlamaya, 3D teknolojisine sahip televizyon alıp, izleyecek 3 boyutlu içerik bulamayanlara da televizyonlarının üstün özelliklerini kullanmalarını sağlamaya devam edeceğiz. Doğuş Yayın Grubu ile işbirliği yapacak olmaktan ayrıca mutluluk duyduğumu da belirtmek isterim” dedi.

Doğuş Yayın Grubu Genel Müdürü Cem Aydın ise, Star’ın Şampiyonlar Ligi’ni oynanmaya başlandığı 1993-1994 sezonundan bugüne kadar tam 19 yıldır yayınladığını hatırlatarak, yeni dönemde de bu yayınları sunacak olmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Cem Aydın, Star ile NTV’nin Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi yayınlarını paylaşacaklarını, NTV Spor’un da maç tekrarları, özetler ve özel yayınlarla iki kanala destek olacağını söyledi. Türk takımlarına yeni sezonda Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’nde başarılar dileyen Aydın, son olarak D-Smart’a işbirliğinden dolayı teşekkür etti."

Önemli NOT: Yeni sözleşme gereği, Şampiyonlar Ligi'nde Salı günü oynanacak maçlardan bir tanesi (öncelik Türk takımlarının) Star ya da NTV'den yayınlanacak, Çarşamba günü oynanacak tüm maçlar D-Smart'ta olacaktır.

UEFA Avrupa Ligi'nde de Perşembe akşamı oynanacak bir maç Star ya da NTV'den yayınlanacak.

Fikstüre göre Galatasaray tüm iç saha maçlarını Salı günü oynayacağından Arena'daki tüm maçlar Star ya da NTV'den yayınlanacak.

Fenerbahçe'nin ise tüm maçları Star ya da NTV'den yayınlanacak.

Azerbaycan kanalları İdman TV ve AzTV'den bütün maçları biss şifresiyle yasal olarak izleyebilirsiniz. Tıklayınız...

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 517
favori
like
share