[COLOR=coral]* İbadet Artarsa Rızık da Artar *

Bir derviş. Evden ayrılışında hanımına işe gidiyorum diyerek ayrılır, ancak doğru tekkeye gider ibadet ederdi. Akşam eve döndüğünde Hanımı:
- Yiyecek bir şeyimiz yok biliyorsun, elin boş mu döndün, dediğinde de
- Çalıştığım zat öyle cömertki... Ondan para istemekden utanıyorum. Ay sonunda ücretimin tamamını toptan verecek, derdi.Ay sonu geldiğinde, yine evden ayrılmış, tekkeye gitmiş, ibadete koyulmuştu. Akşam eve döneceğinde bir düşünce kendisini aldı, ay sonu idi, hanıma ne diyecekti. Mahzun mahzun eve doğru yürüyordu. Sonunda eve yaklaştı. Evden leziz yemek kokuları etrafa yayılıyordu. Şaşırmıştı, kapıyı hanımı güler yüzle açar, içeri girerler olanları kocasına şöyle anlatır:
- Kimin yanında çalışıyuorsan bey, gerçekten cömert biriymiş. Öğle sıraları idi, nur yüzlü iki zat kapıyı çaldı: Bunlar beyinin iş ücretleridir. Eğer bundan sonra da işine devam eder ve daha fazla çalışırsa, ücereti daha da artacaktır dediler ve taze kesilmiş koyun eti, çeşit çeşit yiyecek, hiç tatmadığım meyveler ve bir kese de altın verdiler. Allah razı olsun o kimseden. Açlıktan artık tahammülümüz kalmamıştı.
Hanımından bu sözleri dinleyen derviş Allaha şükredip, ibadetine devam etti....
Allah neye kadir değil ki !

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 499
favori
like
share
Gönülce Tarih: 06.02.2007 08:59
her hikayeden alınması gereken ders vardır
burdada ibadetimizi inanarak yapmamız gerekiyor dersini çıkarıdım
emeğine sağlık KONAMI
yozgadi Tarih: 04.02.2007 21:04
paylaşım için sağol daha önce okumuştum hoş bir hikaye . Hikaye olmasının yanında ibadetimizi gerçekten yürekten yaparsak bunun gerçekleşeceğini görürüz saygılarımla
E_N_E_S Tarih: 04.02.2007 18:49
ALLAH razı olsunn..
eBRa Tarih: 04.02.2007 14:52
Allah razı olsun