İspanya futbolunun iki devi Real Madrid ve Barcelona'nun Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo'nun Manchester United'dan transferi konusunda yarıştıkları iddia edildi. İspanya'da yayın yapan Marca Gazetesi'nde yer alan iddia da, Manchester United Teknik Direktörü Alex Ferguson'un izin vermemesine rağmen, İngiliz temsilcisinin Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo için Real Madrid ve Barcelona'nın transfer girişimlerine başladıkları savunuldu.

Gazete, her iki İspanyol devinin de Portekizli yıldızı önümüzdeki sezon kadrolarına katmak için 45 milyon euroyu gözden çıkardıklarını da belirtti. Çarşamba günü İngiliz The Sun Gazetesi'ne konuşan Ronaldo'nun menajeri Sergio Alves, transfer teklifinin Real Madrid ya da Barcelona gibi büyük kulüplerden gelmesi halinde, değerlendirilebileceğini açıklamıştı.

Real Madrid ve Barcelona, 2002 yılında da İngiliz yıldız David Beckham'ı yine Manchester United'dan transfer etmek için kapışmış ancak transferi gerçekleştiren Madrid ekibi olmuştu.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 547
favori
like
share
keskinkilic_68 Tarih: 10.02.2007 12:11
messi guly zambrotta varken bence barca ronaldoyu transfer etmez

bence yine manchester de kalır
MARDINLI1986 Tarih: 05.02.2007 19:17
Barcelonaya yakisir bence ReaL OuT :46:
kurtjara Tarih: 05.02.2007 16:51
Ona göre Barcelona
Portekiz Milli Takımı'nın Brezilyalı Teknik Direktörü Luis Felipe Scolari, Cristiano Ronaldo'nun Manchester United'dan ayrılıp Barcelona'da forma giymesinin kariyeri açısından daha iyi olacağını söyledi.

Bir süredir İspanya La Liga takımlarından Barcelona ve Real Madrid'in transfer etmek istediği iddia edilen Cristiano Ronaldo için Portekiz Milli Takımı'ndaki hocası Scolari ilginç bir öneri de bulundu. Brezilyalı teknik adam Scolari, Ronaldo'nun kariyeri açısından Barcelona'nın transfer teklifini kabul etmesi gerektiğini iddia etti. Konuyla ilgili İngiltere'de yayın yapan The Sun Gazetesi'ne konuşan Scolari, "Kariyerinin temel eğitim dönemi sona eriyor ve biliyorum ki Ronaldo farklı bir atmosfere hazır. Ronaldo yüksek gücüyle Ronaldinho'yla birlikte iyi bir ikili oluşturur. Cristiano için, Barcelona farklı bir ortam olur. Çünkü soğuk İngiltere'de top oynamak zor ama Barcelona'nın günlerinin çoğu güneşlidir. Bu da futbolculara fazla motivasyon sağlar" dedi.

Bu sezon oldukça başarılı maçlar çıkaran ve sezon sonu hedefi olan 15 gole şimdiden ulaşan 22 yaşındaki Portekizli futbolcu için İspanyol devleri Real Madrid ve Barcelona'nın 40 milyon sterlin ödemeye hazır oldukları iddia ediliyor. Ancak Manchester United Teknik Direktörü Alex Ferguson daha önce yaptığı bir açıklamada Ronaldo'yu kesinlikle satmayacaklarını duyurmuştu.

05.02.2007
okanoo28 Tarih: 04.02.2007 22:33
manchester ne olursa olsun bu oyuncusunu satmaz :5: