Türkiyede kafası çalışmayanların asker olduğuna şahidim.İki yıl askerlik yaptım.Küçüklüğümde subay olmak isterdim.Ama askere gidince,subay olmadığıma şükrettim."Mantığın bittiği yerde askerlik başlar" mış.Bu da askerlerin sözü.Siz hiç "Ayağın niye temiz lan eşşoğlu eşşek" diyerek ayağınızın altına kasatura ile vurulan bir sistem veya yer duydunuz gördünüz mü ? ""Ceza olsun veya alışsın diye,eline pimi çekilmiş bomba verip çocuğun ölümüne sebep olan subaylar var bugün ordumuzda maalesef.Kafası çalışan bir insan bunları yapar mı ? Bu tiplerin eğer kafası çalışıyorsa sadisttirler.Harp okulunda öyle bir eğitime tabi tutulurlar ki,göreve başladıklarında,emirlerindeki o saf anadolu çocuklarını köle gibi görür kullanırlar.Ergenekoncuların bir numarası iki korumasına ki ikisi de er,ayakkabılarını sildirtiyordu.Subaylar astsubayları,astsubaylar da uzman er ve erbaşları kendi orduevlerine almazlar,onlara köpek muamelesi yaparlar.Subay ve astsubayların resmi elbise ile camiye gitmeleri yasaktır.Güya asker ocağının bir adı peygamber ocağı.Peygamber ocağı mensubu camiye gidemiyor resmi elbiseyle.El adama,yere yatar da kıçıyla güler yani.İmtihanla giriliyormuş,giriş zormuş falan filan.Benim bir yeğenim var.Liseyi sürüne sürüne bitirdi,çocukluğunda zatürre geçirdi.Harp okulunu kazandı,şimdi emekli.Harp okulları öyle gözünüzde büyüttüğünüz kadar değil yani.Yeğenimin kafası çalışsa başka bir yeri kazanırdı.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1686
favori
like
share
neyzenteyfik Tarih: 06.11.2012 15:44
02.11.2012
Tarihin de yazmışım ki
gizli tanıklar bunlar basın tarafından deşifre edilenleri de
örgütten içerde yatmış sonra güya devlettin safına geçmiş pkk itirafcıları


tarih 06.11.2012 yani bu gün
tv ler son dakika haberi geçiyor

Ergenekon davasının gizli tanığı açıklandı davada Deniz ismi ile tanıklık yapan kişi pkk lı ŞEMDİN SAKIK


gördüğün gibi resmi ağızlar açıklama yapmadan yazdık
herşey açık ortada

seni benim gibi düşün diye ikna etmiyorum arkadaşım benim önümdeki tablo bu
seninki farklı olabilir bir başkası daha farklı düşünür
ASUR Tarih: 04.11.2012 18:51
Tamam.güzel söylüyorsun ama bu suçun ortaya çıkmsında mantık yer almıyor maalesef. Mantıkla nasıl bulunur merak ettim. Gerçekten merak ettim. Ayrıca ceza hukuku " Suça teşebbüs " konusnda ne diyor acaba?

SUÇA TEŞEBBÜS
Criminal Attempt
1- Giriş
Bir kimsenin davran›şlar›ndan dolay› cezaland›r›labilmesi için bu
davran›şlar›n ceza kanununda yasaklanm›ş olmas› gerekmektedir. Ceza
kanununda yasaklanmayan bir davran›ş›n “suç” olarak nitelendirilmesi
kanunilik ilkesine ayk›r› olacakt›r. Suçun varl›ğ› için de kanunda yasaklanan
tipik fiilin kusurlu biçimde ihlâl edilmesi gerekmektedir.
Failin suç işlemek kast›yla hareket etmesine rağmen elinde olmayan
nedenlerle suçu gerçekleştirememesi halinde teşebbüsün varl›ğ›ndan
bahsedilir. Ancak, teşebbüs derecesinde kalm›ş bir suçun cezaland›r›l›p
cezaland›r›lamayacağ› ve eğer cezaland›r›lacaksa cezaland›r›labilir bir
teşebbüsün başlang›c›n› ve unsurlar›n› belirlemek önemlidir.
Bu çal›şmada teşebbüs kurumunu ve teşebbüsün unsurlar›n› inceleyerek
teşebbüsün cezaland›r›lma nedenini ve unsurlar›n› ortaya çıkmasına bağlıdır.
1926 tarihli ve 765 say›l› mülga TCK’dan farkl› olarak 1
Haziran 2005 tarih ve 5237 say›l› TCK’da eksik teşebbüs – tam teşebbüs
ayr›m›na yer verilmemesini ve gönüllü vazgeçme kurumunun farkl›
düzenlenmesini...................................

Kısacası Mantık yürütmye yer kalmadan gazeteler, televizyonlar, proğramlar bu işi bizden daha iyi ve daha yakından takip ettiler. Hatta bir gazetenin manşetinde bile ihbar mektubunun orjinali vardı. Neye göre mantık yürütmemiz lazım.?
neyzenteyfik Tarih: 04.11.2012 12:33
güzel kardeşim isimsiz imzasız mektup
yazarı bilinmeyen mektup bunun üst rütbeli bir subaya ait olduğu kanısına nasıl varlıyor

gazeteler dergiler yazdı ama...
Allah akıl vermiş insana sorgulamak düşünmek için

bu örgüt nerede nasıl kimler tarafından kurulmuş? iyi takip etmemişim bu süreci isim yer tarih vererek söyle de bizde öğrenelim
bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp

alıntı
Ceza hakimi kadar bilgili konuşmuşsun? bu dediğin sence ne kadar mantıklı? Suçun oluşması için gerçekleşmesi gerekir değil mi ? Neye dayanarak bu kadar muhteşem bir cümle kullandın anlamadım

bu muhteşem cümleyi ceza hukuku yazmış
dayanak itirazın yoksa hukuk benle ilgisi yok

http://tr.wikipedia.org/wiki/Ceza_hukuku
ASUR Tarih: 03.11.2012 19:55
bak arkadaşım kendi elinle yazmışsın ne demişsin özetle
bir üst rütbeli subayın savcılığa gönderdiği isimsiz mektupla başlıyor herşey.

mantık kurallarına bile ters
elde isimsiz imzasız bir mektup var sende bunun üst rütbelli bir subaya ait olduğuna inanıyorsun veya seni inandırmışlar


Bu söylediklerin de mantığa ters. Gazeteler de , tvlerde böyle olduğu yazaılıp söylenirken neler diyorsun? bunu ben uydurmadım , yapılan sayısız proğramlar da söylendi bunlar. Beni inandırmamışlar, gerçek böyle. Sence bugüne kadar , böylesine gizli yapılanmış bir örgüt nasıl açığa çıktı acaba? Ergenekonun günyüzüne çıkış şekli nasıldır söyler misin?


Cumhuriyet tarihi 89yerine 90 yuvarlak hesap ...


Nerden çıktı derken , bu tarihle ne alaka ? Onu sormak istedim. Bugüne kadar olmamış birşeyi , bugün oldu diye , cumhuriyet tarihinde.............. diye sorulacağına milattan beri .... diye sorsalarda olurdu. Cumhuriyet tarihiyle ne alaka?

Suçun meydana gelebilmesi için failin bir fiil işlemesi gerekir Fiilden kasıt insanın kendi iradesiyle dış dünyayı değiştiren bir iş ortaya çıkarmasıdırCeza hakimi kadar bilgili konuşmuşsun? bu dediğin sence ne kadar mantıklı? Suçun oluşması için gerçekleşmesi gerekir değil mi ? Neye dayanarak bu kadar muhteşem bir cümle kullandın anlamadım. Elinde bir silah , karşındakini öldürmek için tetiği çektin ama silahın ateş almadı. tutukluk yaptı. O zaman suç işlememiş mi olacaksın , yoksa Adam öldürmeye tam teşebbüsten yıllarca ceza mı alacaksın? Suçun oluşması için gerçekleşmesi gerekmez. HEr zaman geçerli değil bu dediğin. Ayrıca haber ve ergenekon gelişimini fazla takip etmediğin belli.
neyzenteyfik Tarih: 02.11.2012 12:55
[QUOTE=ASUR;4921360],Tuncay güneyin evine neden baskın yapılsın ki durduk yere?
Bir üst rütbeli subayın "etrafımda yaşananlar ve ülke üzerinde oynanmak istenen tehlikeli oyunlardan dolayı vicdanım sızlıyor" diyerek savcılığa gönderdiği isimsiz mektupla başlıyor herşey. Durduk yere ergenekonu bulacaz diye bir yahudi bir müslüman dönme insanın evine baskın yapılmadı. Olayları hep işinize geldiği noktadan başlatıyorsunuz. bu proğramı bende izlemiştim.
ayrıca olasılık değildi kardeşim. Yapılan açık açık bir plan. Gerçekleşmemiş olması , olasılık sınıfına sokmaz. Havuz problemi çözmüyoruz burda. Yakalanmasalardı o planlar şu an gerçekleşmiş olacaktı. olasılık ile ilriye dönük alına kesin kararlar birbirinden farklıdır.
Hem nerden çıktı 90 yıldır .... lafı. Biz geçmişte olmayan birşeyi tartışmıyoruz ki. Çoook yakın bir geçmişte yakalanmasalardı şu an bombalanmış camileri, ölen yüzlerce insanı konuşuyor olacaktık. Ordumuzun şanlı bir geçmişi var. bunuda kimse inkar edemez. Aynen de öyle olacaktır. Biz, içerdeki birkaç çürük yumurtayı konuşuyoruz.

bak arkadaşım kendi elinle yazmışsın ne demişsin özetle
bir üst rütbeli subayın savcılığa gönderdiği isimsiz mektupla başlıyor herşey.

mantık kurallarına bile ters
elde isimsiz imzasız bir mektup var sende bunun üst rütbelli bir subaya ait olduğuna inanıyorsun veya seni inandırmışlar
isimsiz imzasız mektup benim bildiğim kimin yazdığı belli olmayan mektup dur

alıntı
Tuncay güneyin evine neden baskın yapılsın ki durduk yere?

işte isimsiz imzasız mektuplara itibar edilerek yapıldı
yada gizli tanıklar bunlar basın tarafından deşifre edilenleri de
örgütten içerde yatmış sonra güya devlettin safına geçmiş pkk itirafcıları
bu kadar insan içerdeyken neden tuncay güney dışarda

alıntı
Hem nerden çıktı 90 yıldır .... lafı.
Cumhuriyet tarihi 89yerine 90 yuvarlak hesap ...

alıntı
Yakalanmasalardı o planlar şu an gerçekleşmiş olacaktı. olasılık ile ilriye dönük alına kesin kararlar birbirinden farklıdı

Suçun meydana gelebilmesi için failin bir fiil işlemesi gerekir Fiilden kasıt insanın kendi iradesiyle dış dünyayı değiştiren bir iş ortaya çıkarmasıdır


sonuçta balyozda
mahkeme heyeti tubitak ve bilirkişi raporlarını delil olarak kabul etmemiştir
sanıkların tanık olarak dinlenmesini istedikleri kişileri mahkeme kabul etmemiştir
avukatlarda bu davada kara önceden verilmiş diyerek mahkemlere katılmamıştır
mahkeme böyle karara bağlanmıştır
M.Kutsi Çil Tarih: 11.10.2012 14:33
Asur kardeş,sen beni asker karşıtı sandın.Asla askere karşı değilim.Asker bu ülkenin herşeyi.Ancak bir takım kendini bilmezlerin karıştırdığı haltlar yüzünden çıktı bu ergenekon falan.Neyse gelelim ayak meselesine.Gece yarısı,kovuşta yatıyoruz,bir gürültü,birisi bağırıyor "Ayak muayene vaziyeti aallll..."Yataktan doğrulduk,ayaklarımızı ranzadan dışarı uzattık,omuzunda iki yıldız olan bir hıyar,elinde kasatura,sıradan ayaklara bakıyor,ayağı kirli olana "Ulan ayağın niye kirli" diyor,yapıştırıyor kasaturayı,biraz sonra ayağı temiz birine "Ulan eşşoğlueşşek ayağın niye temiz" diyor ona da basıyor kasaturayı...Bu mudur mantık,bu mudur askerlik,bu mudur insanlık.Yine bir gün şubede oturuyorum (Şube yazıcısıydım) albayın biri "Asker,bir bez bul da ayakkabılarımı sil) dedi.Bez bulmaya çıktım,akşama kadar şubeye uğramadım.Ben albayın uşağı mıydım da ayakkabısını silecektim.Bir başka örneği,ekranlardan herkes izledi,iki tane er,ergenekonun başı olacak o cami bombalatmak isteyen itin ayakkabılarını siliyordu.Biz bu itlerin uşağı mıyız.Ben askerin bu yönlerine kızıyorum.Bir de kendilerini herkesten üstün tutuyorlar ona kızıyorum.Sen İstanbulun göbeğinde,göz önünde askerlik yapmışsın.Ağrıda,Erzurumda,Karsta yapaydın da bakalım öyle methedebilecekmiydin o rütbelileri.
ASUR Tarih: 11.10.2012 10:49
,Tuncay güneyin evine neden baskın yapılsın ki durduk yere?
Bir üst rütbeli subayın "etrafımda yaşananlar ve ülke üzerinde oynanmak istenen tehlikeli oyunlardan dolayı vicdanım sızlıyor" diyerek savcılığa gönderdiği isimsiz mektupla başlıyor herşey. Durduk yere ergenekonu bulacaz diye bir yahudi bir müslüman dönme insanın evine baskın yapılmadı. Olayları hep işinize geldiği noktadan başlatıyorsunuz. bu proğramı bende izlemiştim.
ayrıca olasılık değildi kardeşim. Yapılan açık açık bir plan. Gerçekleşmemiş olması , olasılık sınıfına sokmaz. Havuz problemi çözmüyoruz burda. Yakalanmasalardı o planlar şu an gerçekleşmiş olacaktı. olasılık ile ilriye dönük alına kesin kararlar birbirinden farklıdır.
Hem nerden çıktı 90 yıldır .... lafı. Biz geçmişte olmayan birşeyi tartışmıyoruz ki. Çoook yakın bir geçmişte yakalanmasalardı şu an bombalanmış camileri, ölen yüzlerce insanı konuşuyor olacaktık. Ordumuzun şanlı bir geçmişi var. bunuda kimse inkar edemez. Aynen de öyle olacaktır. Biz, içerdeki birkaç çürük yumurtayı konuşuyoruz.
neyzenteyfik Tarih: 10.10.2012 22:41
[QUOTE=ASUR;4915363]Söylediklerin doğru. Yalnız o sözüne ben de katılmıyorum. Bir toplum içindeki birkaç çürük , o tooplumu kokutsada asıllarına zarar veremeyecektir. Ramazanda orucunu aksatmayan, bayramda kurbanını kesen yüksek rütbelilerde tanıyorum. bunu genelleme yapmayalım. birkaç dengesiz diyelim ki, zaten şu an hakkettiklerini buldular. 20'şer yılla ödüllendirildiler.90 yıldır türk ordusu kaç cami bombaladı.? cami bombalamak cesaret işi. akıllarına bile getirenlerin ayaklarını ellerini işte böyle bağlar Rabb'im. Ergenekonu günyüzüne çıkaran da , Türk ordusunun bir mensubudur. Yoksa kimbilir kaç cami bombalanacak, kaç insan ölecek , ülke nasıl bir halde olacaktı? Düşüncesi bile korkunç. bunları yapacak olan da Türk ordusu içinde, milletin kendisine rütbe verdiği , şanlı bir görevi kötüye kullanmak isteyen vatan hainleridir ki, şu an olması gereken yerdeler.

arkadaşım siz olasılık üzerinden anlatmışsınız
90 senedir ordumuzun bombaladığı camiyi duyan gören var mı?yok
olabilirdi ama yakalandılar

bunlar ileriye dönük yatırımlar 2seneye kalmaz yeni kanunlar çıkacak yeni yasalar yazılacak
bunlardan askerlerde yararlanacak bak susun ....
apo canisi cezası ev hapsine dönüşecek

ergenekonu dillendiren de bir subay değilki
2001yılında samanyolu tv de çalışanı YAHUDİ Tuncay Güneyin evine polis baskın yapıyor aramalarda bilgisayarında belge çıkıyor konu böyle başlıyor
yıllar sonra aynı belge Astsubay Oktay Yıldırım ın bilgisayarında ortaya çıkıyorbalyoz davasına gönderme yapmışsın
[video=youtube;IBl2STd-knU]http://www.youtube.com/watch?v=IBl2STd-knU[/video]
ASUR Tarih: 10.10.2012 18:20
Bende Kuleli Askeri lisesinde yaptım askerliğimi. Öğrencilerini ve eğitimlerini yakından tanıdım. Bunları şartlanmış zihniyetle anlayamazsınız. Kafası çalışmayan asker oluyor demekle, müracaat çok olunca eleme yapmaları bence çok normal. O zaman ösym de gereksiz. Kafası çalışmayanlar doktor oluyor. Kafaları çalışsaydı başka bölüm kazanırlardı demek aynı şey. Mantıksız vcümlelerle illde cevap vermek zorunda hissediyorsunuz kendinizi. Boş laflar yerine daha mantıklı olmaya çalışmak en doğrusu olur.
Ayrıca , pimi çekilmiş el bombasını askere vermek ,gibi davranışlarla bir kişinin yaptığını genele mal edemezsiniz. Onu yapan subayı anında ordudan ihraç ettiler. bunun ne demek olduğunu idrak edebilme yeteneğiniz var mı acaba? Yapılanı söylemek yerine bir de , bir adım snrasında yaşananları da yazsaydın ya. Yazamıyormusun yoksa. Ya da klavyen mi bozuldu......................
Mantığın bittiği yerde askerlik başlar. Askerde mantık aransaydı, çeşit çeşit insanları , her yapıdan her düşünceden insanları bir arada disiplin içinde nasl tutardınz.Size sorayım. Okuma yazma bilmeyeninden, doktoruna; Karslısından edirnelisine kadar kişilik olarak değişen binlerce insanı uyum içinde nasıl bir arada tutabilisin? Cevabını bekliyorum..

Ayakkbısı temiz diye fırça yiyende , verilen bir görevi yapmayıp kaytardığı için ceza aldıysa bunuda haketmiştir demektir. Sadece lafın bu kısmı dile getirilmiş. Konu olarak nasıldır acaba? Neye istnaden böyle birşey yapılmış? bunuda açıklarsanız sevinirim. Satır arasındn cımbızla lafı çekip ortaya atmak ne kadar kolay

Emin ol ki, orası hala peygamber ocağı. Ramazanda bir tane bile oruç yemeyen yüksek rütbeller gördüm. Kurban bayramında kurbanını kesen gördüm. Kendi cebinden askerine harçlık vereni gördüm. Askeri tezkere aldı diye ağlayan binbaşılar gördüm. Psikolojik sorunları ndeniyle raporla askerlikten muaf tutulan askerini istanbuldan, manisaya kendi arabasıyla, askere birşey olmadan teslim etmek için götüreni gördüm. Siz bir tane olumsuz örnek verirken ben onlarcasını sayarım. İftira atmaktan vazgeçin. Şu an onların varlığı saysnde güvendeyiz.