"Başarının sırrı Altyapı"

G.Saray 2. Başkanı Adnan Polat, başarılarının formülünü açıkladı: "Altyapımızla yaşayan bir kulübüz. Genç sporcularımızı ne kadar fazla eğitirsek, o oranda başarıya ulaşmış oluruz. İşte bizim sırrımız da zaten burada yatıyor."
G.Saray İkinci Başkanı Adnan Polat "Biz altyapımızla yaşayan bir kulübüz. Sporcularımızı ne kadar iyi eğitirsek, o kadar başarı elde ederiz. İşte sırrımız burada" dedi.
Polat, Kayseri'de yerel yayın yapan Kanal 38 Televizyonu'nda katıldığı canlı yayında, sarı-kırmızılı kulüple ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Tecrübeli yönetici şöyle konuştu: ''Herkes bir şeyler yazıp çiziyor. Başkan Özhan Canaydın'la da, teknik direktör Eric Gerets'le de hiçbir sorunum yok. Artık bunu hangi lisanda anlatacağımı bilemiyorum. Başkanla günde 6-7 saat beraberiz, kulübün başarısı için mesai harcıyoruz. Bu söylentiler bizim huzurumuzu bozmak için yapılıyor
'DOĞRUYU YAPIYORUZ'
Seyrantepe ile ilgili protokol çalışmaları bitmek üzere. Büyük ihtimalle Haziran ayına kadar her şey bitmiş olur. Herkes Ali Sami Yen Stadı'ndan vazgeçilmesiyle ilgili tepki veriyor. Ancak attığımız bu büyük adımın yanlış olduğunu hiç düşünmüyorum.
Bu arada G.Saray altyapısıyla yaşayan bir kulüp. Sporcularımızı ne kadar iyi eğitirsek, o kadar başarı elde ederiz. İşte bizim sırrımız da burada yatıyor. Öte yandan Futbol Federasyonu'nda yaşanan seçim kaosu, ülke futboluna zarar veriyor. Yakın tarihte Yunanistan ile önemli maçlarımız var. Şu an seçimin zamanı değil
'BİZ HEP FAVORİYİZ'
Kayserispor ile bugün oynayacağımız maçın kolay geçeceğini söylemek iyimserlik olur. Ama G.Saray her maça favori çıkar. Rakip zemin ve havaya alışık.
Ama bizim için beraberlik bile başarısızlıktır. Bu şartlarda ne kadar kaliteli futbol izleriz bilemiyorum. Hava şartları ne olursa olsun, saha taş gibi de olsa favoriyiz.
Seyircisiz oynamak büyük bir zarar. Bu tip cezaları vermemek için önce tribünlere inilmeli, eğitim şart. Fanatiklerin çoğu kontrol dışı. Emniyet daha dikkat edip, özen göstermeli.
Eğitim ilkokuldan başlamalı, çünkü cezayla çözüm elde edilemez. Taraftarımız bizim ruhumuz. Geçen sezon olduğu gibi bu yıl da ipi göğüsleyeceğiz. Yeter ki taraftarlar hep arkamızda dursun. Gerisini oyuncularımız sahada halleder."

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 595
favori
like
share
GS2004 Tarih: 06.02.2007 17:48
Arda gibi oyuncular kolay yetismiyor insallah bir an evell toparlar bu medyanin dilini ari soksun :76:
puslukurt Tarih: 05.02.2007 19:07
Galatasaray kazanıyor

Galatasaray, alt yapıdan yetişen yıldızlarının değerini geç farkediyor. Geçen yıl Arda'nın Vestel Manisaspor forması ile kendisini kanıtlamasının ardından, bu sezon da Uğur Uçar Kayserispor'da kiralık oynayınca kendisini daha iyi gösterme fırsatını buldu.

Gerets Uğur'u kutladı

Kayserispor forması altında Galatasaray'a karşı forma giyen Uğur, başarılı futboluyla sarı kırmızılı ekibin yıldız oyuncusu Arda'yı sahadan silerken, en başta Eric Gerets'i kendine hayran bıraktırdı. Kayserispor'daki başarısı ile Ümit Milli Takım'ın aday kadrosuna çağrılan Uğur Uçar, Kayserispor Galatasaray maçı sonrası Ümit Milli Takım kampına katılmak için Galatasaray'ın özel uçağı ile İstanbul'a geldi. Uçakta Gerets, Uğur'un yanına giderek, başarısından dolayı kutladı ve "Seni keşke kiralık vermeseydik. Harika oynadın, başarının devamını getir, yine bize katılacaksın" mesajını verdi.

Arda'ya destek

Galatasaray'da bugünlerde tartışılan konularının başında Arda Turan'ın formsuzluğu geliyor. Sezonun ilk yarısının en flaş ismi olan Arda, son maçlardaki çöküşünü Kayseri'de de sürdürünce sarı kırmızılı yönetimi endişe aldı. Arda ile gece gündüz beraber olan Haldun Üstünel, genç yıldız ile özel görüşmeler yaparak, üzerindeki baskıyı kaldırmaya çalışıyor. Arda'nın hem Milli Takım, hem de Galatasaray için çok önemli olduğunu vurgulayan sarı kırmızılı yöneticiler, gerekirse Arda'ya özel bir psikolog tutarak, zor günlerinde her türlü desteği vermeyi planlıyorlar.
GS2004 Tarih: 05.02.2007 18:10
Darisi diger takimlarimiza :78:
behsat Tarih: 05.02.2007 16:07
bu takımın geleceği gençlere bağlı bencede
zaten bir ülkeninde kalkınması için genç nüfusunu eğitmesi
biz gençlerimizi eğitirsek bunun da altın kalkarız ve bu takım ileride
çok işler yapar
puslukurt Tarih: 05.02.2007 13:58
Başarımızın sırrı alt yapıda bizim yönetim sıf dışardan transfer yapacam diye ismi cismi duyulmamış adamları alıp getiriyor.. O zaman bu tür transferler yapmasınlar alt yapıdaki gençlerimize önem versin onları A takıma motive etsinler...
kurtjara Tarih: 05.02.2007 13:22
"Altyapımızla yaşayan bir kulübüz. Genç sporcularımızı ne kadar fazla eğitirsek, o oranda başarıya ulaşmış oluruz. İşte bizim sırrımız da zaten burada yatıyor."

:85:aynen