Filipinlerin başkenti Manila'daki gecekondu tanımına bile uyamayan şeylerden oluşan mahallede bir çocuk yaşadığı yerin dışına uzanınca ve foto-muhabir Aaron Favila deklanşöre basınca bu 'o' an oluşmuş. Meslektaşımız bu fotoğrafı o yerin bir kaç kilometre ötesinde yapılan 10'uncu Güney Asya Uluslar Derneği Asean Zirvesi nedeniyle çekmiş. Çocuk, bu dünyada daha iyi koşulların varolabileceğini ayırt edecek yaşta değil. Ama yine yoksulluğundan utanır gibi çıkmış... 'O' an utanıyor da ondan belki.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 411
favori
like
share
SeM Tarih: 07.02.2007 16:03
paylaşım için saol
CeDRiC Tarih: 06.02.2007 11:52
ellerine sağlık
SU-PERISI Tarih: 05.02.2007 22:26
teşekkürler
DİDEM Tarih: 05.02.2007 17:50
paylaşım için teşekkürler
Serendipity Tarih: 05.02.2007 16:49
eline emeğine sağlık eskitoprak
güzel ve ilginç resimler sunuyorsun
eskitoprak Tarih: 05.02.2007 14:10

Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nda Fransız Jo-Wilfried Tsonga Amerikalı rakibi Andy Roddick'e sayı verdikten sonra hırsını raketinden alıyor. Raketi fırlatmış ama küçücük bir zaman diliminde bu 'o' an oluşmuş. Fransız sporcu mu hırsını raketten alıyormuş ? Raket mi hırsını fransız sporcudan alıyormuş? Yoksa her ikisi de birbirini teselli mi ediyormuş?
eskitoprak Tarih: 05.02.2007 14:10

Afrika ülkelerinden Bostwana'da çalıdamlar diye bilinen hatta dünyanın ''tanrılar çıldırmış olmalı'' film dizisiyle tanıdığı Basarwa kabilesinden iki çocuk, atalarının topraklarından sürüldükten sonra yerleştirildikleri kampta güneş altında. 'O' an, güneşin yakıcı ışığıyla bu çocuklar arasında bir aşinalık olduğunu gösteriyor. Ama 'o' an... Bir de rahatsızlığın, sıradışılığın ipuçlarını veriyor. Şiş karınları... Bu çocuklar, büyüklerinin Kalahari Çölü'nde alıştıkları avcı toplayıcı hayatın zorla yerleştirildikleri kampta mümkün olmaması yüzünden iyi beslenemiyorlar. Neyse ki hukuk mücadelesini kazandılar. Yakında zengin elmas yatakları bulunan atalarının topraklarına geri dönecekler. Güneşle daha rahat yarenlik ve tok, hatta sağlıklı yaşayabilmek için.
eskitoprak Tarih: 05.02.2007 14:09

Hindistan'ın Allahabad Kenti'nde Yamuna Nehri kıyısında Ardh Kumbh Mela Festivali sırasında Hindu hacılar, içinde bulunduğumuz hayatın bütün maddeciliğinden arınmaya hazırlanıyorlar. Bu nedenle çıplaklar. Birazdan o bez parçaları da çıkacak ve kutsal nehirler Ganj ile Yamuna'nın birleştiği yerde yıkanılacak. Ancak iki kutsal nehrin buluştuğu sularda bu alemin bütün maddelerinden arınmak isteyenleri bu alemin maddeleri bekliyor. Bakteriler... Gerek Ganj gerekse Yamuna sayılı çevre kirliliğine uğramış nehirler arasında. Festival süresince 60 milyon insanın bu sularda arınması bekleniyordu. Ama kirlilik nedeniyle sayı 60 milyonu bulmadı.