[COLOR=chocolate]Öncelikle sayın Konami arkadaşıma çok teşekkür ederim bana bu fırsatı verdiği için.Burada sorarsam diğer arkadaşlarımında bilgileneceğini umuyorum.


Şimdi soruma geleyim.Bana daha evvel bi arkadaşım sormuştu ama karşısında vericek cevabı bulamadım.Bu konuda cevap vericek kadar bilgiye sahip değildim.Bana sorulan şuydu "Hz Adem ve Havva yeryüzüne indirilen iki insan olamaz.İki kişiden bu kadar ırk cıkmaz siyah beyaz zenci vs vs..Hem çıksa bile kardeş kardeşle birlikte olabilir mi ?Bana bunun mantıklı izahını yapar mısın ? Tabi ben mantıklı bi açıklama bulamadım inancım sonsuz ama o anda benimde kafam karıştı sayın Konamı arkadışımın bu konularda oldukça fazla bilgisi olduğunu düşünüyorum.

Şimdiden teşekkürler :1:

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1017
favori
like
share
a-yan Tarih: 27.12.2008 13:53
Bildiğim kadarıyla azrail a.s adem a's toprağını bir yerden değil yeryüzünün muhtelif yerlerinden aldı bu kadar ırkın ortaya çıkmasının sebebi o olsa gerektir. Allahu ealem.
M.Kutsi Çil Tarih: 27.12.2008 12:16
Arkadaşlar,kafanızın karıştığı yerde,aklınızın ermediği işlerde "Allahın hikmeti"deyip,fazla kurcalamamakta yarar var.Çünkü insan aklıyla herşeyi bulması,bilmesi mümkün değil.Akıl bir yerde yetmiyor,duruyor.
waluable Tarih: 25.12.2008 15:13
TŞKR
vural80 Tarih: 06.02.2007 20:39
paylaşımiçin tşk
Gönülce Tarih: 06.02.2007 08:08
teşekkürler arkadaşlar
bilgileriniz gerçekten çok güzel
Allah razı olsun
Asiyan Tarih: 06.02.2007 01:16
[COLOR=chocolate]Teşekkürler sari_menekşe ufak gibi görünsede bazı şeyleri aklımız almayabiliyor ama Allah herşeye gücü yetendir.Aslında fazla derin düşünmemek lazım bu konularda ama bazan öyle sorularla karşılaşıyoruz ki bizi bile düşündürebiliyor Konami arkadaşımdan Allah razı olsun
Sari Menekse Tarih: 06.02.2007 01:01
Asiyan ve Konami soru ve cevap icin tsk ederim Allah razi olsun.Terettüt icinde olanlar icin yararli bir aciklama .
Asiyan Tarih: 05.02.2007 23:22
[COLOR=chocolate]Çok teşekkürler Konamı Allah razı olsun bu bilgilerin devamını beklerim
KONAMI Tarih: 05.02.2007 20:05
Kardeşim..
[COLOR="SeaGreen"]* Ey insanlar ! Muhakkak ki, biz sizi bir erkek ile bir dişiden yarattık ve sizleri kabilelere ayırdık ki, birbirinizi tanıyasınız * [Hucurat, 13]
Hem tek atadan gelinir, hem de farklı renk ve ırklar ortaya çıkar.Aslında bu tip sorular, daha ziyade biyolojiyle alakası olmayanlardan gelmektedir.Çünkü, bir biyolog bilir ki, her anne, baba, büyük anne ve büyük babaların karakterleri belli oranlarda yavrularına geçer. Bu oranlar, Mendel Kanunları adı altında meşhurdur. Cenabı Hakın koyduğu bu kanunlara göre mesela bir fert boy bakımından yüzde 50 ihtimalle annesine, yüzde 50 ihtimalle babasına benzeyecektir.Ferdin hemen hemen bütün özelliklerinde bu veya buna yakın oranları görmek mümkündür. Lakin, bazı karakterler vardır ki, ortaya çıkmaları, yani bir fertte tesir göstermeleri, bazı şartlara bağlıdır.Nasıl ki, yıldızların görünmesi gecenin gelmesine bağlıdır. Güneş onların görünmelerine mani olur. Bazı çekinik resessif karakterler de, baskın dominant karakterlerin etkisi altındadır.Çekinik karakterler bu tesirlerden kurtulduğu zaman etkisini gösterecektir.Bu,belki de nesiller sonra mümkün olur.Günümüzdeki ırkların hepsi ortak bir atadan gelir.Saf ırk mevcut değildir. Sözgelimi, beyaz ırkın bir ferdinden, bir zenci gibi koyu deri rengine sahip fert hasıl olabilir.Ya da bir Çinliden, bir Kafkaslı kadar beyaz deriye sahip yavru meydana gelebilir.Bazıları, zenci ırkın tropiklerdeki yoğun ultraviyole ışınlarına uyum sağlayarak meydana geldiğini iddia ederler. Halbuki bu görüş, Kuzey ve Güney Amerikada aynı ışınlara maruz kalanların, niçin siyahlaşmadıkları meselesini izah edememektedir. Son yapılan çalışmalar, deri rengindeki bu farklılığın irsi olduğunu ortaya koymuştur.Dolayısı ile, ırkların teşekkülünde ortaya çıkan siyahlar, kendileri için zararlı olmayan ışınların bulunduğu sahaya göç etmiştir. Diğer taraftan açık renkli ve mavi gözlü İskandinav ırkı ise, ekvator yakınındaki yoğun ultraviyole ışığından kurtulmak için kuzeye gitmiştir.Dışarıya kapalı bir kabile düşünün. Çevredeki diğer kabilelerle hiç bir irtibatı olmayan bir grup.Buradaki genetik özellikler, kabile fertlerinin sahip olduğu irsi karakterlerin toplamına eşittir. Belli sınırlar içinde yer alan böyle bir bölge gen havuzu olarak da adlandırılabilir.Bu gen havuzunda, çekinik karakterler, zamanla melezleme sonucu birbiriyle karışarak, yeni ve değişik karakterler hasıl eder.Değişik renk ve ırk karakterlerine bu açıdan bakmak gerekir. Kuvvetle muhtemeldir ki, ilk insan Hz. Ademin genetik yapısında da çok farklı renk ve ırk özellikleri vardı.Tıpkı bir gen havuzu gibi, muhtelif karakterleri ihtiva ediyordu.Bütün bu karakterlerin bir anda ortaya çıkması elbette mümkün değildi. Zamanla bazı genetik açılımlar sonucu, değişik karakterler meydana geldi. Neticede günümüzdeki farklı fertler hasıl oldu.

Umarım yardımcı olabildik isterseniz daha detaylı sonra anlatabiliriz..