Doğru makyaj ile daha alımlı ve çekici bakışlara kavuşabilirsiniz.
KAŞLAR

Kaşlarınızın profesyonel olarak boyanması, alınması veya biçimlendirilmesi için bir kuaföre gidin. Daha sonra evde, kuaförde oluşturulan çizgiyi izlersiniz.
Kaşlarınızı vurgulamak ve kusursuz bir biçime kavuşturmak için, kaş kalemi veya küçük bir fırça yardımıyla koyu renkli pudralı far sürün.
Kaşlarınızı vurgularken saç renginizden biraz daha koyu bir renk seçin.

KİRPİKLER

1. Göz kapaklarınızı lekelememek için maskarayı önce alt kirpiklerinize sürün.
2. Üst kirpiklerinizi boyarken gözlerinizi iyice açın. Eğer maskarayla kirpiklerinizin köküne kadar inemiyorsanız, o bölgeyi siyah renkli bir göz kalemiyle boyayabilirsiniz.
3. Kumral birinde; üst kirpiğin siyahla boyanması ve alt kirpiğin kahverengi, mavi, mürdümle renklendirilmesi daha iyi sonuç verir.
4. Mavi maskara gözlerinizin aklarının daha beyaz görünmesini sağlar.

GÖZ KALEMİ

1. Göz kalemini çekmek, bayanların makyajda en zorlandıkları unsurdur. Bunun kolay yolu; gözkapağını gerilene kadar yavaşça çekmek ve kalemi kirpik çizgisi boyunca ilerletmektir.
2. Daha yumuşak bir etki için gözlerinize kalem çektikten sonra pamuklu çubukla dağıtın, buğulu bir bakış elde edebilirsiniz.
3. Sıvı göz kalemleri cablı, belirgin bir çizgi verir.


FAR

Far seçerken dikkatli olun, far rengi gözünüzü gölgede bırakmamalı.
Mesela; kahverengi gözlere portakal rengi, açık mavi, somon rengi ve bakır rengi kullanılmalıdır. Mavi gözlerde gri ve toprak rengi, yeşil gözlere ise turkuza, kahverengi ve mor tonları tercih edilmelidir. Göz rengine uygun seçilen farlarla göz, daha belirginleştirilir ve çekici bir görünüm kazanır.

1. Gözkapağınızın tamamına doğal, soluk renkli far kullanın. Böylelikle pürüszüz ve mat bir görünüm elde edersiniz. Bunun üstüne canlı renkleri uygulamak daha kolay olacaktır.
2. Yaşlı ciltlerde; cildin dokusunu vurgulayan koyu farlardan uzak durun. Uçuk ve parlak renklaer gözleri daha iyi gösterir.


FARKLI GÖZ YAPILARI İÇİN ÖNERİLER

Küçük Gözler: Kirpiklerin arasına süreceğiniz kapatıcı veya uçuk renkli bir far küçük gözleri büyütür. Maskara da böyle bir etki yapar.

Büyük Gözler: Göz içine kalem çekin. Gözün etrafını farla boyamak veya göz kalemi çekmek de gözleri küçültür.

Çukur Gözler: Göz kapağının tamamına kapatıcı veya açık tonda far kullanmanız, göz şeklinin düzgün biçimde görünmesini sağlar. birkaç kat süreceğiniz maskara da gözlerinizi vurgular.

Sarkık Gözler: Göz kapağının tamamını açık tonda bir farla boyayın. Kaş kemiğinizin dış tarafından başlayıp, kirpik diplerine doğru gölge verin. Bunun için mutlaka orta veya koyu renkte far kullanın. Son işlem olarak da kirğik dibinden uçuk renkli farla bir çizgi çekin.

Çıkık Gözkapakları: Gölgelendirmenizi pastel gri veya pastel kahverengi tonlarıyla yapabilirsiniz. Kaş kemiğine açık renklerde bir far sürüp, kaşları öne çıkartın.

RENK ÖNERİLERİ

1. Karşıt renkler, göz rengini ortaya çıkartır.
2. Renkleri karıştırmaktan korkmayın.
3. Mavi gözlere gri, leylak, pembe tonları yakışır. Alt kirpiklere de eflatun bir çizgi hem çok hoş duracaktır hem de bu senin modasını gözlerinizde yansıtmış olursunuz. Ayrıca kahverengiler; mavi gözü vurgular.
4. Koyu renkli gözler de kahverengi, siyah, badem ve şeftali tonları hoş duracaktır.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 863
favori
like
share
mavilim66 Tarih: 06.02.2007 20:20
paylasim icin tesekkurler