"Beşiktaşı Alkışlıyorum"

Başkanımız Sayın Yıldırım Demirören ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, TBMM Başkanı Sayın Bülent Arınç ile biraraya geldi. Arınç, "Manisa'ya gittim; 'V. Manisa maçında Beşiktaş'ın gollerini alkışladın' dediler. 'Tabii ki alkışlayacağım' dedim, bu başarıyı alkışlıyorum" şeklinde konuştu.
TBMM Başkanı Sayın Bülent Arınç, Başkanımız Sayın Yıldırım Demirören ve Yönerim Kurulumuz'u TBMM'de kabul etti. Sayın Arınç, yaptığı konuşmada, Başkanımız ve yeni seçilen Yönetim Kurulu Üyelerimiz'in kendisini ziyaretlerinden büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti. Başkanımız ve Yönetim Kurulumuz'a başarılar dileyen Sayın Arınç, ''Bir Beşiktaşlı olarak bizi de ziyaret etmelerinden mutlu olduk. Son maçta bazı arkadaşlarla birlikteydik, siz kongre sonuçlarını bekliyordunuz. O gün tabii sevindirici bir sonuç oldu. Biz de alkışladık. Manisa'ya gittim, 'alkışladın golleri' dediler. 'Tabii alkışlayacağım' dedim, bu başarıyı alkışlıyorum'' diye konuştu.

Başkanımız Sayın Yıldırım Demirören de konuşmasında, Sayın Arınç'ın ''çok iyi bir Beşiktaşlı'' olduğunu bildiğini belirterek, ''Beşiktaş Camiası olarak kendisinin her zaman manevi desteğine çok ihtiyacımız var. Kendisini her zaman arkamızda görmek, beni de çok onurlandırıyor, gururlandırıyor. Kendisinden özür diliyorum. O günkü maça (Vestel Manisaspor-Beşiktaş) gelemedim. Sizlerle birlikte olmak bizim için büyük onur'' dedi.

Sayın Bülent Arınç, Beşiktaşımız'ın ''yüzyılın takımı'' olduğunu ifade ederek, çok eski bir
kuruluş olarak büyük şampiyonluklar kazandığını, sporcular yetiştirdiğini, milyonlarca taraftarıyla Türkiye'de futbolun yüz akı olduğunu belirtti. Sayın Arınç, ''Beşiktaş'a ancak şampiyonluk yakışır. İnşallah bu dönem de bundan sonraki dönemler de Beşiktaş'ın güzide futbolcularla önemli şampiyonluklar kazanmasını diliyorum'' görüşünü ifade etti.

Başkanımız Sayın Yıldırım Demirören, spordaki en büyük başarının şampiyonluk olduğunu, ancak bundan daha önemlisinin dostluk ve kardeşlik olduğunun unutulmaması gerektiğini söylerken, "Sporda yapılan her şeyin dostluk ve alınan başarılar olarak kaldığını düşünürsek, önce bizler topluma dostluk mesajları vermeliyiz. Futbolda, özellikle İtalya'da olan son olayları gördükten sonra yöneticiler olarak taraftarlara çok iyi mesajlar vermemiz gerekiyor. Burada siz büyüklerimizden de
yardım rica ediyoruz. Toplumdaki bu kötü, karamsar, kavga ortamından kurtulmamız gerekiyor'' diye konuştu.

Başkanımız'ın sözlerine ''çok doğru'' diyerek karşılık veren Sayın Arınç, Beşiktaşımız ve diğer kulüplerin bu konuda örnek olması gerektiğini vurguladı. Atatürk'ün ''Sporcunun zeki ve ahlaklı olanını severim'' sözünü hatırlatan Sayın Arınç, şunları kaydetti:

''Ölçümüz; hem taraftar hem sporcu hem de yönetici bazında sporu en güzel şekliyle yapmak, izletmek. Fair-Play'le birlikte milyonlarca insana güzel örnekler vermek... Beşiktaş'ın bu konuda çok örnek olduğunu düşünüyorum. Tabii bugün çok büyük olumsuzluklar yaşanıyor. Bazı çatışmalar, tartışmalar da var. Maalesef sadece kişiler bazında değil, kurumlar arasında da bu oluyor. Bunların
topluma olumsuz yansıdığını düşünüyorum. Konuyla ilgili Meclis Araştırma Komisyonu da kurulmuştu. Daha sonra bunu kanun olarak düzenledik. Kanuni tedbirlerin de başta valiler tarafından
alınmasını, spor kulüplerinin bu tedbirlere öncülük etmesini, taraftarlarını eğitmelerini, olumsuzlar varsa bunlar için gerekli önlemleri almasını, olumlu örneklerin teşvik edilmesi, ödüllendirilmesini arzu ediyoruz. Bir futbol müsabakasını izlerken sadece güzellik izlemek istiyoruz. Eşlerimizle,
çocuklarımızla, gençlerle bu çok önemli sporun, yüzyıllık bir geleneğin hepimizin katılımıyla ortaya konmasını istiyoruz.''

Olumsuz tezahürat ve kavgaların spor sahalarına, tribünlere yansıdığını ve sonunda istenmeyen, çok üzücü olaylar meydana gelebildiğini anlatan Sayın Arınç, İtalya'daki örnekleri başka ülkelerde de görmenin mümkün olduğunu vurguladı. Sayın Arınç, ''Bizim toplumuzda da belki o derece olmasa da yine kavga, dövüşle, bazı şeyleri tahrip etmekle, kulakları tırmalayan, insanları üzen bazı sloganların ve tezahüratların yapılmasıyla hepimiz bu travmayı yaşıyoruz'' diye konuştu.

Sayın Arınç, Beşiktaşımız'ın geçmişine örnek olacak şekilde güzellikleri büyüteceğine inancını dile getirerek, Yönetim Kurulumuz'a başarılar diledi.

[URL=http://imageshack.us]

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 727
favori
like
share
asya_kartal Tarih: 09.02.2007 08:02
sunum için çok teşekkürler...
BLaCK-EaGLe Tarih: 08.02.2007 23:18
Haberler için thanks kardeşşşş
eems34 Tarih: 08.02.2007 16:55
DiLEM Tarih: 08.02.2007 16:37
degistirdim tekrar bak OLDU
eems34 Tarih: 08.02.2007 16:34
sayin demirel, memleketinden istanbula gittigi 18 yasindan beri besiktas taraftari oldugunu belirtere
belirtmesi yeterli

yaptıgın yanlış ikinci bastıgında [QUO bole baslıyor ya

dogrusu Q nun önune / koyacaksın [/QU bole olacak
DiLEM Tarih: 08.02.2007 16:29
olmamis yanlis yapmisim :20:
DiLEM Tarih: 08.02.2007 16:28
sayin demirel memleketinden istanbula gittiginden beri beisiktas taraftari oldugunu belirterek
aciklamasi yeterli bence
eems34 Tarih: 08.02.2007 16:21
Sezer ve Aksuya Ziyaret

Başkanımız Sayın Yıldırım Demirören ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, bugün ilk önce İçişleri Bakanımız Sayın Abdülkadir Aksu, ardından da Cumhurbaşkanımız Sayın Ahmet Necdet Sezer tarafından kabul edildi.
Dün sırasıyla; 9. Cumhurbaşkanı Sayın Süleyman Demirel, Başbakan Yardımcısı ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Sayın Mehmet Ali Şahin, Genelkurmay Başkanı Sayın Orgeneral Yaşar Büyükanıt ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Sayın Bülent Arınç'ı ziyaret eden Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz bugünkü ziyaretlerinin ardından Ankara turunu tamamladı.

İlk önce İçişleri Bakanımız Sayın Abdülkadir Aksu tarafından kabul edilen heyetimiz, daha sonra da Çankaya Köşkü'nde Beşiktaşlı olarak bilinen Cumhurbaşkanımız Sayın Ahmet Necdet Sezer ile bir araya geldi.

Basına kapalı gerçekleştirilen her iki ziyarette de Aksu ve Sezer Külübümüz'e başarı dileklerinde bulundu.

[URL=http://imageshack.us]

[URL=http://imageshack.us]
eems34 Tarih: 08.02.2007 16:18
tamam orasını okudum ben

mesela şahin ve büyükanıtı da ziyaret etmısler

bıldıgım kadarıyla buyukanıt fb taraftarı

benım anladıgım eskı cumhur baskanı oldugu ıcın zıyaret ettılker

bide alıntı bu tusla [URL=http://imageshack.us] yapılıyor

bı kere basıp gereklı metnı yazıyorsun bı kere daha basınca oluyor