[COLOR=coral] Cevşen Duası Okuma ve Dinleme

Ehl-i Beyt (a.s) vasıtasıyla nakledilen bu değerli duânın özellikle Ramazan ayında bilhassa Kadir gecelerinde okunması tavsiye edilmiştir. Gerçi bu dua her zaman için okunabilir. Biz bu duayı Merhum şeyh Abbas Kummî'nin Mefâtih-ü Cinan adlı eserinden nakletmekteyiz. Merhum Kummî kitâbında bu duâ hakkında şu izahı vermiştir.

Beled-ûl Emin ve Misbâh-ı Kef'emi'nin nakline göre bu duâyı Hz. Seyyid-us Sâcidin İmam Zeynelabidin (a.s) babalarından, onlar da Resu-i Ekrem'den (s.a.a) nakletmişlerdir. Resul-i Ekrem (s.a.a) savaşların birinde vücudunu rahatsız eden ağır bir zırh giymişti. O sırada Cebrâil (a.s) nâzil olarak Resulullah'a (s.a.a) şöyle arzetti:

Ey Muhammed Rabb'inin sana selamı var. O zırhını çıkarıp bu duayı okumanı buyuruyor. Bu duâ senin ve ümmetin için güven vesilesidir." Sonra duanın fazileti hakkında bir takım açıklamada bulunuyor ki onların hepsini açıklamanın yeri değildir. Ez cümle şöyle buyuruyor.

Kim bu duayı kefenine yazarsa Allah onu (cehennem) ateşiyle azap etmekten hayâ eder. Kim bu duayı Ramazan ayının başında halis niyetle okursa Allah Teala ona Kadir gecesini nasip eder ve onun için yetmiş bin melek yaratır ki Hak Teâlâ'yı takdis ve tespih ederler; bütün bunların sevâbı bu duâyı okuyana yazılır." Yine şöyle buyuruyor: "Kim bu duâyı Ramazân ayında üç defa okursa, Hak Teâlâ cesedini cehennem âteşine haram kılar; cenneti ona vâdeder; onu günahlardan koruyacak iki melek görevlendirir ve hayatı boyunca Allah'ın emânında olur. Rivâyetin sonunda İmam Hüseyin'ın (a.s) şöyle buyurduğu nakledilmiştir: "Babam Emir-ü Mu'minin Ali (a.s) bana bu duayı hıfzetmemi, o'nun kefenine yazmamı, onu âileme öğretmemi ve onları duayı okumaya teşvik etmemi vasiyet etti. Bu duâda ism-i A'zam da olmak üzere bin isim vardır."

Not: Kardeşlerim! Alışkanlık haline getirin. Her gün en az bir bölüm okuyun veya dinleyin. İnanılmaz ölçüde maneviyata etkisi var. Mutlaka ama mutlaka deneyin.

Okuyan İhsan Atasoy


Ses Dosyası: [URL=http://mm.nurpenceresi.com/cevsenmp3/Cevsen.zip]TIKLA

Görüntülü Cevşen: [URL=http://mm.nurpenceresi.com/np-Sinevizyon/Cevsen.wmv]TIKLA


Not: Yukarıda linkleri verilen dosyaların herhangi bir telif hakkı veya yasal sakıncası bulunmamaktadır. Dilediğiniz kadar çoğaltıp arkadaş ve sevdiklerinizle paylaşabilirisiniz.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 985
favori
like
share
lalegulfitnad Tarih: 23.08.2008 19:01
Allah razı olsun
risale20 Tarih: 10.08.2008 22:22
teşekkürler
Numberone Tarih: 04.05.2007 18:30
Cok sevdigim ßir ki$i tarafIndan ßana Çok öncelerden ßi Cev$en hediye eediLmi$ti haLa sakLarım , arada Çıkarır okurum hediye eden ki$iyi Çok sevip saygı duyduqumdan mı biLinmes , Cev$en deniLdiqinde Çok acayip oLurum
Çok te$ekkürler
Kenz_üL Tarih: 03.05.2007 21:28
Allah razi olsun
FreddyKrueger Tarih: 03.05.2007 08:26
[COLOR=#c0ccf4]@ hicbirsey2001

Emeqine SaqLık Abi...


hicbirsey2001 Tarih: 02.05.2007 21:43
Ben linki yeniledim

FreddyKrueger Tarih: 02.05.2007 21:22
[COLOR=#c0ccf4]YönetiCiLiqi Bıraktıqına Göre YeniLeyemeyeCek Bu Yüzden BekLemeden Buraya Ben aLdım...
KONAMI Tarih: 21.02.2007 21:06
S.A Tam anlamıyla kendine gelince linkler yenilenip yerine taşınacaktır.
erkdag Tarih: 21.02.2007 20:41
ya bu dosyaları acabilsek daha faydalı olurdu