kadınlardaki akıntı - kahverengi akıntı nedenleri - vajinal akıntı - kadınlardaki akıntının tedavisi - kahverengi akıntının tedavisi

Kahverengi Akıntının Sebepleri:
Vajinal akıntı sözkonusu olduğunda dikkat edilmesi gereken şey akıntının rengi ve kıvamıdır. Vajinal akıntı da genel olarak koyu renkler ve yoğun akıntı tehlike olarak kabul edilir. Bu genelde doğru bir kabul olsa da her zaman için geçerli değildir. Yani bazı durumlarda açık renkli ve yoğun olmayan akıntılar da tehlikeli olabilmektedir.


Kahverengi akıntının sebepleri nelerdir?
Kahverengi akıntı genellikle önemli bir durumdan kaynaklanmamaktadır. Çoğunlukla “kahverengi akıntı” ilk genç kızlıkta adet kanamalarının başlangıcını işaret eder. Erişkin bayanlarda ise kahverengi akıntı adet sonlarında ortaya çıkan normal bir durumdur. Çünkü kahverengi akıntılarının asıl sebebi endometriyal hücrelerimizdir. Zira vajina ve rahmimizin duvarı bu endometriyal hücrelerle kaplıdır. Bu hücreler, yerlerine yeni hücreler geçtiğinde vücuttan atılırlar bu atılma işlemi vajina yoluyla gerçekleşir.


Ancak bütün bu söylediklerimizden farklı şeyler de vardır. Mesela kahverengi akıntıların sebebi ciddi bir hastalık da olabilir.
Serviks kanseri(rahim ağzı kanseri)
Pelvik inflamatuar(yumurtalık, rahim yada rahim boyu iltihabı) Hastalık
Gonore(belsoğukluğu)
Vajinal mantarlar
Vajinal siğiller Bu ciddi hastalıklardan bazılarıdır.


Kahverengi Akıntılarım Var Ne yapmalıyım?
Bu makalenin yazılış amacı sizleri uyarmak ve ciddi şeylerin olabileceğini kabul etmenizi sağlamaktır. Bu durumda kahverengi akıntı gördüğünüzde bir doktora başvurmanız gerektiğini de anlamış olmalısınız.
Sevgili bayanlar genelde bu tür sorunlarda internetin başına geçer ve durum hakkında kısa bilgiler ediniriz. Daha sonra da verilen bazı kürleri uygular ve durumun geçmesini bekleriz. Ancak alternatif yolların her zaman işe yaramayacağı durumlar da vardır. Bizim sizlere tavsiyemiz öncelikle bir doktora görünmeniz ve durumunuzu ayrıntılı tetkikler yaptırarak açıklığa kavuşturmanızdır. Bütün bu süreçlerden sonra ne yapmanız veya ne yapmamanız gerektiği kendiliğinden ortaya çıkacaktır. sağlıksiznet alıntı

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 461
favori
like
share