[COLOR=tomato]Sağlık Bakanlığı Batmanın Gercüş ilçesine bağlı Boğazköyde tavuklarda Kuş Gribi hastalığının tespitinin ardından hastaneye başvuran 3 kişide hastalık virüsüne rastlanmadığını açıkladı

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:
“Hasta ve ölü hayvanlarla yakın teması olan 1 kişi klinik bulguları olmamakla beraber takip amacıyla hastanede gözlem altına tutulmaktadır. Hasta ve ölü hayvanla temasları olmamakla birlikte üst ve alt solunum yolları bulguları olan bölgede ikamet eden 3 çocuk ise hastanede gözlem altına alınmıştır. Takipteki vakaların tamamı Boğazköyde ikamet etmektedir.

Gözlem altında tutulan bu vakalardan alınan laboratuar sonuçlarına göre; Gercüş Devlet Hastanesinde takip edilen 3 vakadan alınan örnek sonuçları negatif bulunmuştur, yani bu 3 vakada kuş gribi virüsüne rastlanmamıştır.

Kuş Gribinden korunmak için vatandaşların kümes hayvanları ile korunmasız temastan kaçınmalarını isteyen Sağlık Bakanlığı,Bilhassa çocukların kanatlı hayvanlarla teması engellenmelidir. Daha önce hasta veya ölmüş kanatlı hayvanlarla teması olanlar da en yakın sağlık kuruluşuna başvurmalıdır dediler.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 466
favori
like
share
SU-PERISI Tarih: 12.02.2007 00:33
ama tavuklarda kuş gribi enfeksiyonu belirlendi inşallah insanlara geçmez teşekkürler fiber_optic
ozlems_o Tarih: 11.02.2007 22:33
nasıl yok yaa inanmıyorum yine kuş gribi türedi işte

teşekkürler fiber_optic