Vali Mithat Saylam İlköğretim Okulu Hakkında - Vali Mithat Saylam İlköğretim Okulu Tanıtım - Vali Mithat Saylam İlköğretim Okulu Resimleri - Vali Mithat Saylam İlköğretim Okulu İletişim


Vali Mithat Saylam İlköğretim Okulu Kırşehir Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Vali Mithat Saylam İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Vali Mithat Saylam İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Vali Mithat Saylam İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Vali Mithat Saylam İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Vali Mithat Saylam İlk öğretim Okulu Tarihçesi:

Vali Mithat Saylam İlköğretim Okulu 03/10/1960 yılında İlkokul olarak Medrese Ma-hallesinde ,bu günkü yerinde iki baraka ve bir idare binası halinde ,mahallenin hayırsever kişileri tarafından arsası satın alınarak kurulmuştur. Barakanın birisini "Okul Yaptırma ve Yaşatma Derneği" yaptırmıştır.Diğerleri Özel îdarece yaptırılarak hizmete sunulmuştur.Okul 1960-1961 öğretim yılında iki barakada dört bir de idare binasında olmak üzere beş dersane ile öğretime başlamıştır,Okulun ilk müdürü Mehmet Çetin'dir.Diğer öğretmenler Fevkiye Çobanoğlu , Halil Aslan,Enver Gür ve Niyazi Yerli'dir.Merkez Karacaviran Köyü'nden Hasan Akar ve şehrimizdeki göçmenlerden Sülbiye Işık ta ilk hizmetlileridir.
Daha sonra yeni bina 1966 yılında yapılmış ve öğretime açılmıştır.Okulun 12 dersliği 1 adet çok amaçlı salonu ve 2 adet işliği vardır. Okulun tüm arsa alanı 2182 m2 dir . Yeni binanın kuruluş alanı ise 642 m2, bahçe alanı ise 1541 m2 dir. Yeni binanın müteahhidi halen şehrimizde bulunan Mimar-Mühendis Erhan Çetin'dir.Kendi-sinden ve Bayındırlık ve Iskan Müdürlüğü yazılarından aldığımız bilgiye göre o zamanın parası ile 50,956.40 TL(Yediyüzellibindokuzyüzellialtı lira kırk kuruş) ye yapılmıştır. İlimizin o ana kadar yapılan tek kaloriferli ilkokulu idi.Adı ilimize büyük hizmetler vermiş Vali Mithat Saylam İlköğretim Okulu'dur.(Mithat Saylam 1934-1939 yıllan arasında Kırşehir Valiliği yapmıştır.) Bu adı Kırşehir Valiliği (25.01.1966-14.10.1968) yapan yeğeni Namık Sezgin "Eniştemin adı na layık bir okul yaptıracağım" diyerek okulu yaptırmış adını da vermiştir.Büyük bir tören yapılmış Bakanlık Müsteşarı komşu illerin valileri diğer ilgililer katılmıştır. Okulun adı verilirken unvan belirtilmediğinden Vali ünvanı 28.05.1986 gün ve 379/10220 sayılı Milli Eğitim Gençlik ve Spor Müdürlüğünün resmi yazılan ve Vilayet Makam Onayının 23.05.1986 gün w 379/9856 sayılı yazılarıyla belirtilmiştir. Okulumuzun öğrenci kapasitesi fazla olduğu için üçüncü ek binaya ihtiyaç duyulmasından 27-08-2001 tarihinde temeli atılan bina 150 milyar liraya mal olmuştur.Bodrum artı 2 kat 8 dershane , 1 çok amaçlı salon ve atölyeler vardır.Bina yapımında nervürlü çelik kullanılmıştır.Dış cepheye plastik esaslı kaleterasit ve akrilik kaplanmıştır.

Vali Mithat Saylam İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: KIRŞEHİR / MERKEZ
Adı: VALİ MİTHAT SAYLAM İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: Medrese Mahallesi Mehmet Çetin Sokak No:13 Kirşehir
Telefon Numarası: 3862131154
Faks Numarası: 3862144307
E-mail Adresi:
Web Adresi: -

Vali Mithat Saylam İlköğretim Okulu Resimleri:Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr -www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1165
favori
like
share