kilo almanın yolları - kilo aldıran yiyecekler - kilo alamama problemi - kilo alamamakGenelde kilo problemi vermek şeklinde olurken bazı insanlarda kilo alamamak probleminden dert yanmaktadır.

Kilo alamanın pek çok nedeni olabilir.Bunların en başında elbette metabolizmanın hızlı çalışması gelmektedir.Aslında bu aynı zamanda vücüdunuzun son derece sağlıklı olduğunu gösterir.Diğer en yaygın neden ise vücutta yer alan zararlı mikroorganizmalardır.

Bundan olup olmadığını anlamak için mutlaka doktora başvurmalısınız.Detaylı analiz sonucu kilo alamamanızın altında yatan gerçek problemi bulabilirsiniz.Kilo almak için aldığınız kalorinin verdiğiniz kaloriden fazla olması gerekir.Bu bağlamda kalorisi yüksek yiyecekler tüketerek kilo almayı denemelisiniz.


Kilo aldıran yiyecekler:

-Patates salatası kalorisi yüksek gıdaların başında gelmektedir.Bu nedenle kilo aldırıcı yiyecek olarak tüketebilirsiniz.

-Her ne kadar son dönemde kansere sebep olduğu gibi araştırmalar çıksada mangalda yapacağınız et,sucuk ve sosis gibi gıdalar kalori bakımından zengindir.

-Fast-food tarzı beslenme her ne kadar sağlıksız olsada yine kalorisi yüksek gıdalardandır.

-Öğünleri günlere yayarak yemelisiniz.Örneğin normalde 3 öğün yerken bunu 6′ya çıkartarak yapabilirsiniz.

-Hem sağlıklı hemde kilo aldıran gıdalar arasında ise nohut, fasulye,bakla gibi gıdaların yanında pirinç ve bezelye tüketebilirsiniz.

alıntı

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 477
favori
like
share