Bugün yazılı basında eski teknik direktörümüz Del Bosque'nin Kulübümüz aleyhine UEFA'ya yaptığı başvurunun neticelendiği, Kulübümüz'ün 8 milyon EURO tazminat ödemeye mahkum edildiği şeklindeki haberler tamamıyla gerçek dışıdır.
ayın Del Bosque'nin tazminatı ile ilgili 2006 yılında Türkiye Futbol Federasyonu ve UEFA nezdinde görülen ilk dava, Beşiktaş'ın lehine sonuçlanmıştır.

Bugün basında konuya ilişkin haberlerde iddia edildiği gibi, UEFA'da Del Bosque'nin başvurusunun aleyhimize neticelendiği ve Kulübümüz'ün 8 milyon EURO ceza aldığı şeklinde resmi bir tebligat tarafımıza kesinlikle yapılmamıştır.

Bu konu ile ilgili herhangi bir resmi netice mevcut değilken, medyada Del Bosque'nin başvurusunun Kulübümüz aleyhine sonuçlandırılmış gibi yansıtılması sadece Beşiktaş'ın değil Türk futbolunun uluslararası alandaki imajını da zedelemektedir.

Uluslararası alana taşınan bu gibi konularda hepimiz üzerimize düşen vazifeleri yerine getirmeye çalışırken, medyamızın da Türk futbolu adına daha hassas davranmasını beklemekteyiz.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız,

Beşiktaş JK

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 786
favori
like
share
asya_kartal Tarih: 07.03.2007 12:57
bilgiler için teşekkürler arkdaşım...
_Sehzade_ Tarih: 06.03.2007 23:36
Beşiktaş Del Bosque davasına itiraz ediyor
Beşiktaş Kulübü, CAS'ın eski teknik direktörler Vicente Del Bosque ve yardımcılarına 6.7 milyon EURO tazminat ödenmesine ilişkin kararına, İsviçre Federal Mahkemesi'ne başvurarak itiraz edecek.

Beşiktaş Kulübü Hukuk Kurulu Üyesi Avukat Gürol Kaymak ile siyah-beyazlı kulübün kadrolu avukatı Ömer Bedük, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nin teknik direktör Del Bosque lehine verdiği 6.7 milyonluk tazminat davasına itiraz etmek için İsviçre'ye gitti.

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı, Hukuk İşleri ve Derneklerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Levent Erdoğan, bir İsviçreli avukat ve 2 danışmanın da katılacağı durum değerlendirmesinden sonra 8 Mart Perşembe günü İsviçre Federal Mahkemesi'ne, CAS'ın kararıyla ilgili itiraz davası açılacağını söyledi.

Erdoğan, CAS'ın 6.7 milyon EURO'luk kararının mantık dışı olduğunu, hukuksal bir maddi hata yapıldığını savunarak, kendilerinin yaptığı hesaba göre İspanyol teknik adam ve yardımcılarına en fazla 1.3 ile 1.5 milyon EURO arası bir tazminat ödemeyle yükümlü olduklarını, bunun dışında bir rakamın ödenmesinin ise tamamen hukuk dışı olduğunu söyledi.

Levent Erdoğan, CAS'ın kararıyla ilgili hukuki mücadelelerini sonuna kadar sürdüreceklerini kaydetti.

Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi, Beşiktaş Kulübü'nün, İspanyol eski teknik direktörü Vicente Del Bosque ve yardımcıları Antonio Grande Cerejio, Francisco Javierh Minano Espin ve Francisco Jimenez Martin için toplam 6 milyon 706 bin 430 EURO ödemesine karar vermişti.
termeli Tarih: 18.02.2007 21:56
yahu su sozlesmeleri dogru durust yapsalar,bu olaylar cikmayacak

bilgi icin tsk arkadaslar
GeCeKoRKuSu Tarih: 13.02.2007 22:59
haber için saol arkadaşım
_Sehzade_ Tarih: 13.02.2007 21:10
Kulübümüzün, eski Teknik Direktörü Vincente Del Bosque ve yardımcıları Antonio Grande Cerejıo, Francisco Javierh Minano Espin ve Francisco Jimenez Martin;e Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi kararıyla 8 milyon euro tazminat ödeyeceğine ilişkin haberler gündeme gelmiştir.

Konu ile ilgili 11.02.2007 tarihinde yaptığımız açıklamada belirttiğimiz gibi, bu davada Türkiye Futbol Federasyonu ve Tahkim Kurulu lehimize karar vermiş; UEFA nezdinde de herhangi bir yargılamada bulunulmamıştır.

Konunun Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi;ne taşınmasının ardından, bu tarihe kadar Kulübümüz;e resmi bir tebligat gelmemiştir. Ancak tarafımıza ulaştırılan faks mesajı üzerine, Kulübümüzün Hukuk Kurulu bundan sonraki süreçle ilgili çalışmalarını tüm yasal haklarını kullanarak derinlemesine sürdürmektedir.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımla sunarım,

Levent Erdoğan
BJK Asbaşkan, Hukuki İşler ve Derneklerden Sorumlu
BLaCK-EaGLe Tarih: 12.02.2007 19:09
o kim ya :16:

haber için saol arkadaşım
kv_1903 Tarih: 12.02.2007 12:01
Del Bosque gideli yillar oldu

adamin be$ikta$ umrunda degil turkiyede cikan haberlere bakin :16:
besiktasli_1903 Tarih: 12.02.2007 11:48
Basındaki bu Besiktas düsmanlıgı ne anlamıyom

Carsı artık basınada karsı :16: :16:
eems34 Tarih: 12.02.2007 10:13
ben ınanmamıstım zaten boyle bır sey olduguna

takım bıraz duzene gırdı ya

yıpratacak yer arıyorlar

:9:

haber için tesekkurler sehzade