coca colanın haram olduğunun fetvası çıkmış.bana resmi bi adres verirmisiniz.allah razı olsun...vesselam

Etiketler:
YOKLUK KAPISI YOKLUK KAPISI
Üyenin Yeni Konuları
Üyenin Populer Konuları
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 688
favori
like
share
exel@ns-MS- Tarih: 14.02.2007 00:02
Allah razı olsun bu detaylı bilgi için
YOKLUK KAPISI Tarih: 13.02.2007 08:30
değerli kardeşlerim hepinizden allah razı olsun.özellikle konami kardeşim.inanın cevabınızla çok tatmin oldum.bu kadar net bi cevabı herkese göndereceğim allahın izni ile....rabbim sizi her an muvaffak etsin....vesselam.... :2:
Gönülce Tarih: 13.02.2007 08:09
cola nın zararları hakkında birçok yazı okumuştum
ve bunları onayladığım için evime cola almıyorum
ama mekruh olduğunu duymamıştım
teşekkürler bilgiler için
KONAMI Tarih: 12.02.2007 23:56
* COCA COLA GERÇEĞİ *

[COLOR="#2e8b57"] * Bunları biliyormusunuz...

* Firma karının % 50 sini İsrail Ordusuna aktarıldığını...

* Dünyada en çok coca cola sevenlerin müslümanlar olduğunu

* Belçikada Sağlık Bakanı Luc Van Den Bossche Coca-colanın şişe veya kutulardaki tüm ürünlerinin piyasadan çekilmesini emrettiğini..Ve Bakanlığın Coca -Cola ürünlerini içen kişilerde ciddi zehirlenmeler görüldüğünü belirterek,
Coca-colanın içinde kandaki alyuvarların erimesine neden ve kansızlığa yol açan hemolyse maddesinin bulunduğunu açıkladığını...

* Coca-Cola İçenlerin Kanser Olacağını, kansorojen maddeler içerdiğini...

* Belki Satın Aldığınız İçecekle Kurşunlar ve Bombalar Olarak Geri dönebilecek Liralar İle Bir Müslümanı Canından, Evinden Edebileceğinizi..
-----------------------------------------------------------------
[COLOR="#2e8b57"]* COCA COLA nın öldürücü olduğunu biliyormusunuz....

* Koca bir parça bifteği kolaya yatırın.2 gün sonra yok olduğunu göreceksiniz.Bunu çöpe atacağınız her türlü meyve sebzeye de uygulayabilirsiniz. Çöp öğütücü masrafından tasarruf.Tuvalete bir kutu kolayı dökün.Bir saat kalsın, sonra sifonu çektiğinizde yüzeyde herhangi bir leke almadığını göreceksiniz.arabanızın Tamponundaki pasları kola ile kolaylıkla çıkarabilirsiniz.Aynı işlemi pillerin uçlarındaki paslanmada da Uygulayabilirsiniz. dolap sürgüleriniz çalışmıyorsa, kola ile inceltebilirsiniz.

* Elbisenizde çıkmayan leke varsa üzülmeyin.kola dökün ve deterjanla yıkayın. Bembeyaz olacaktır.Kola üreticileri taşıyıcı kamyonlarının motorlarını temizlemek için 20 yıldır kola şurubu kullanmaktadırlar.Burada anlatılanlara inanmadıysanız denemesi bir cola parasıdır.Yani bir kutu Coca Cola yeter

* Peki nedir bu Colanın bu kadar etkileyici temizliklerde bile kullanılabilmesinin sebebi? Coca-Cola ve Pepsinin ortalama pH değeri 3.4 tur.Bu asidi de dişleri ve kemikleri eritmek için yeterli Temizliklerde bu kadar etkili olmasının sebebi budur.Aslına bakarsanız Cola ile dünyada kimsenin tavsiye edemeyeceği KARBONDİOKSİT içiyoruz.Hani şu dışarı atmak için devamlı nefes alıp verdiğimiz, atmak için uğraştığımız KARBONDİOKSİT.2001 yılında Delhi Üniversitesinde kim daha fazla Coca-Cola içecek diye bir yarışma yapıldığında, sekiz litre Coca-Cola içerek kazanan ve 10 dakika içerisinde herkesin gözü önünde ölen kişinin haberini duymuşsunuzdur Neden öldü? Çünkü çok fazla karbondioksit almıştı kanında yeterli oksijen yoktu.

* Başka bir örnek: Kırılmış dişinizi bir şişe Coca Colanin içine koyun ve 10 gün sonra bakın..Diş 10 günde büyük oranda erir.Halbuki dişler ve kemikler ölümden sonra bile en fazla dayanabilen organlarımızdır? Bir şişe kola içerek midenize ve dişlerinize ve bağırsaklarınıza ne yaptığınızı bir düşünün
----------------------------------------------------------
Gelelim harammı değilmi olduğuna kardeşlerim..

* MEKRUH *

İslâmın, yükümlü müminlerin bazı fiillerine verdiği vasıf.Kerahet kökünden ism-i meful.Kerahet istememek, hoşlanmamak ve çirkin görmek demektir.Mekrûh ise istenmeyen, hoşa gitmeyen, çirkin iş anlamındadır.Bir fıkıh terimi olarak mekrûh Allah ve Resulunun, yapılmamasını, bağlayıcı olmayan bir tarzda istediği fiildir.
Yükümlünün fiilleri şu hükümlerden birisine girer: Farz, vacip, sünnet, müstehap, mübah, haram, mekruh ve müfsit.Hanefîler dışındaki çoğunluk fakihlere göre, bu fiiller vâcip, mendup, haram, mekruh ve mübah olmak üzere beş tanedir.Haram ve mekruh arasında bazı yakınlıklar vardır.Her ikisi de yasaklanan ya da hoş karşılanmayan veya çirkin olan fiilleri ifade eder.Ancak haram, Allah ve Resulunun kesin ve bağlayıcı şekilde yapılmamasını istediği fiilleri kapsar.Buna şu nasslar örnek verilebilir:
[COLOR="SeaGreen"]* Size analarınız, kızlarınız..ile evlenme haram kılındı *[Nisâ, 4/23]
[COLOR="#2e8b57"]* Müslüman bir kişinin malını onun gönül rızası olmaksızın almak helâl olmaz * [Ahmed b. Hanbel, V, 72]
[COLOR="#2e8b57"]* Fakirlik korkusuyla çocuklarınızı öldürmeyin * [Enâm, 6/151]
Mekruhtaki yasaklık ise haramdaki kadar kesin ve bağlayıcı değildir.Bir fiilin kerahet derecesinde yasak oluşu ayet ve hadislerde kullanılan bazı ifadelerden ve kastedilen kavramlardan anlaşılır. Mekruh tahrîmen ve tenzîhen olmak üzere ikiye ayrılır.

* Tahrimen mekruh:
Allah ve Resulunun bir fiilin yapılmamasını, kesin ve bağlayıcı tarzda istemiş olmakla birlikte, bu istek haberi vahit gibi zannî bir delil ile sabit olmuşsa, buna tahrîmen harama yakın mekruh denir.

[COLOR="#8b0000"]*Tenzîhen mekruh:
Allah ve Resulunun koyduğu yasağın, kesin ve bağlayıcı nitelikte olmaması halinde, fiil tahrimen helâla yakın mekruh adını alır.Camiye gidecek kimsenin soğan ve sarmısak kokusu çevreyi rahatsız edecek şeyleri çiğ olarak yemesi gibi.

Anlayan anlamıştır ben EL EHZER mezunu olarak kolaya haram demem.Kola sadece Takrimen Mekruhtur.
Beni söyleyeceğim bu kadar kardeşlerim...
İçene içme demem İçmeyenede asla iç demem..
Ama ben asla içmem..
Selametle..
DeNiZKiZi Tarih: 12.02.2007 23:50
Ilgili konu hakkinda [URL=http://www.tuketiciler.org/?com=news.read&ID=1435]Burdan okuyabilirsin kardesim , bende sanirim 2 sene oldu coca colayi pepsiyi icmiyorum , umarim yardimci olmusuzdur
ReiS Tarih: 12.02.2007 10:10
Board Kurallarini Gözden Gecirmeniz Lazim