Bridge to Terabithia

Vizyona Giriş Tarihi
16.03.2007

Türü
Macera

Ülke
ABD

Süresi ve Yapım Yılı
dakika - 2007

Yönetmeni
Gabor Csupo

Oyuncular
Josh Hutcherson
Annasophia Robb
Robert Patrick
Zooey Deschanel

Senaryo
Jeff Stockwell

Müzik
Aaron Zigman

Görüntü Yönetmeni
Michael Chapman

Arka bahçedeki gizli krallık

Evinde ve okulda kendisini dışlanmış hisseden Jess Aarons, okulun en hızlı koşan öğrencisi olmak için yaz boyunca sıkı bir eğitim almıştır. Ama okula yeni kaydolan Leslie Burke sadece erkek çocuklara özgü olan bu yarışa katılıp beklenmedik şekilde birinci olunca, Jessin hayalleri suya düşer. Başta Leslieye çok kızsa da, onun da kızların dünyasında kendisini yapayalnız hissettiğini fark edince düşüncesi değişir.

İki çocuk kısa zamanda çok iyi arkadaş olur. Leslie fantastik ve büyülü hikayeleri anlatmayı çok sevmektedir. Jess ise resim yapmayı sevdiği halde bu yeteneğini o güne kadar kendisine saklamıştır. Jess ile dostluğu ilerleten Leslie, yeni arkadaşına hayal gücüyle yepyeni ufuklar açar. Kafa kafaya veren iki çocuk, Terabithia adlı gizli krallığı yaratırlar. Burası, evlerinin yakınında bulunan ormandaki bir derenin üzerindeki halat aracılığıyla inilebilen büyülü bir ülkedir. Terabithiayı ikisi beraber yönetmekte; burada okul çocuklarına karşı çeşitli komplolar düzenleyen Karanlık Master ve emrindeki yaratıklara karşı mücadele vermektedirler.

Bu arkadaşlık, Jesste iyi yönde bir değişimin başlamasını sağlayacaktır
Arkadaşlık, aile ve hayal gücünün önemi
Narnia Günlüklerinin yapımcılarından, arkadaşlık, aile ve hayal gücü gibi kavramlara ağırlık veren bir fantastik macera. Katherine Patersonun Newbery ödülü kazanmış aynı adlı çocuk kitabından uyarlanan filmin yönetmeni Gabor Csupo. Başrollerde Josh Hutcherson (Jess) ve Annasophia Robb (Leslie) kamera karşısında. Senaryosunu Jeff Stockwell ile David Patersonın yazdığı filmde rol alan diğer oyuncular arasında Robert Patrick ve Zooey Deschanel var.

Terabithia ülkesinin fantastik yaratıkları, sarayları ve birbirinden güzel ormanları, daha önce The Lord of the Rings ve King Kongun görsel efektlerini hazırlayan Weta Digitalin Oscar ödüllü görsel efekt uzmanları tarafından tasarlanarak hayata geçirilmiş. Müziklerde ise Aaron Zigman imzası var.


[youtube]Zcc_Tfjp5HI[/youtube]

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 675
favori
like
share
Vendetta Tarih: 14.01.2011 17:10
tek ağladığım film bu film yani konusu biraz güzel ve leslienin ölümü saten beni o ağlattı
tozkoparan Tarih: 20.08.2007 17:06
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
SoN-GüL Tarih: 12.02.2007 19:32
gercekten güzel bir film bence cocuklar icin güzel

tabiki büyüklerde isterlerse izlesinler :5:

benim iki yegenim var ve genelde sinemaya onlar icin sectigimiz filmlere gideriz

yani biz ikinci planda kaliyoruz..

ellerine saglik
ozlems_o Tarih: 12.02.2007 13:16
çok güzel bir konusu varmış
özellikle ebeveynlerin ve çocukların izlemesi iyi olucak gibi :85:

teşekkürler abi