Milano kentinde San Siro semtindeki Giuseppe Meazza Stadı'nı kullanmakta olan İtalyan takımlarından AC Milan ve FC İnter, Avrupa kupalarında kendi sahalarındaki maçları seyircili oynayabilecekler.

UEFA Sözcüsü William Galliard, Giuseppe Meazza Stadı'ndaki Avrupa kupası maçlarında seyirci sayısı bağlamında bir kısıtlamaya gerek görülmeyebileceğini söyledi.

Galliard, İtalyan futbolunda statların normlara tümüyle uygun hale getirilmiş olması şartını da içeren yeni düzenlemeler sonrasında, Seri A maçlarında Giuseppe Meazza Stadı'na şu an için sadece kombine biletli taraftarların girişine izin verme biçimindeki kısıtlamanın, Avrupa kupalarındaki karşılaşmalarda geçerli olmayabileceğini belirtti.

Galliard, BBC'ye verdiği demeçte, İtalya'daki yeni uygulamaların ardından, sadece kombine biletli taraftarların stada alınmasıyla oynanan AC Milan-Livorno karşılaşması sırasında, Giuseppe Meazza'nın güvenlik koşulları açısından olumlu bir sınav verdiğine değinerek, ''Stat, dünkü maçta olumlu bir sınav verdi.

Her şey öngörüldüğü biçimde devam ederse, AC Milan-Celtic Glasgow karşılaşmasında stadın normal kapasitesiyle kullanılabileceğini şimdiden söyleyebilirim'' dedi.

Galliard, FC İnter'in 21 Şubat'ta Valencia, AC Milan'ın ise 7 Mart'ta Celtic ile yapacakları karşılaşmaların, başka bir stada kaydırılmasının söz konusu olmayacağını belirterek, şöyle konuştu:

''Giuseppe Meazza'da oynanacak maçlara ilişkin henüz resmi bir karar alınmadı. Ama olumlu bir yaklaşım içerisinde olacağız. Stada turnikeler yerleştirilmiş durumda. Her halükarda, maçların başka bir sahaya alınması gibi bir durum söz konusu olmayacaktır.''

FC İnter Başkanı Massimo Moratti ise, İtalya'da son düzenlemelerle birlikte maçların gece oynanmaması biçimindeki uygulamanın da Avrupa kupası maçlarında özel izin ile aşılabileceğini söyledi.

Moratti, İçişleri Bakanlığı'nın onayı ve Milano Valiliği'nin izniyle, Valencia ile yapacakları Avrupa Şampiyonlar Ligi karşılaşmasının TSİ 21.45'te oynanmasını sağlamak için girişimlerinin sürdüğünü kaydederek, ''Maç sırasında, stadın seyirci kapasitesini kısıtlamaya gerek kalacağını sanmıyorum'' dedi.

12.02.2007

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 482
favori
like
share
puslukurt Tarih: 13.02.2007 11:23
Haber için teşekkürler kurt..