[COLOR=coral]

Çocukluğumu özlüyorum.Çocukluğumun kışını ,baharını en çok da yaz akşamlarını özlüyorum.Biz 4 mevsim yaşardık hayatı;yazı yaz kışı kıştı adamakıllı.Büyüdükçe güneşin kavurduğu tenimizin karalığı içimize çöküyor sanki.

Çocukluğumu özlüyorum iyice...Yalınayak sokağı adım adım saymak,dizlerimi kanatmak,hiçbirşeyden korkmamak istiyorum.Eve girmek nedir bilmeden gecelere kadar oyun oynamak,zillere basıp basıp kaçmak,sokaktaki kötü amcanın"gidin lan evinize" diye bağırmasını ,mahallenin erkekleriyle aşık atıp top peşinde koşturmak istiyorum.

Karpuzun sularını akıta akıta yemek,tek derdimin sınıf geçmek olmasını istiyorum.Gazoz kapağından ipli fırıldak ,kiremitten kına yapmak,sularla oynamak istiyorum.Komşularının ağaçlarından meyva çalmak(aynılarından bahçelerimizde olduğu halde), çekirdek kabuklarından minik dağlar yapmak istiyorum.

Şimdiki gibi egzos kokularıyla değil sümbül kokularıyla uyanmak ne güzel olurdu.Di-li geçmiş zaman işte.Büyüdük teker teker ,dağıldık bir daha hiç toparlanmamak üzere.Bir zamanlar sıcak kurabiye aşırmak için uğradığım mutfak artık evim oldu.Hayat,yemek buharı gibi uçup gidiyor avuçlarımdan.

Tek teselli özleyecek bir çocukluğumun olması.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 487
favori
like
share
SuRMeLi Tarih: 14.02.2007 12:49
ben hic özlemiyorum :79: hatirlamak bile istemiyorum :18:

Payla$tigin icin tskler CADIKIZ
milkboy Tarih: 13.02.2007 22:53
yüzümüzdeki çocukluğa geç kalmadığımız nice güzel yıllar dileklerimle
SoN-GüL Tarih: 13.02.2007 21:08
Cocukken hep büyümek

büyüyüncede cocuk olmak isteriz

hangisi dogru hala bulamadik

yüregine saglik
Serendipity Tarih: 13.02.2007 15:09
emeğine sağlık cadıkız
yüreğindeki çocuğa sevgilerimle