akuamarin taşı nerden çıkar - akuamarin taşı hakkında - akuamarin taşı nerelerde bulunur - akuamarin taşı nerede çıkarılır - akuamarin taşı nerede satılır

Bu taşa Akvamarin,Sakin taş,Kahin Taşı,Cesaret taşı ve Gök zümrüt adlarıda verilir.
Zümrüt,Morganit,Heliodar diğer grup üyeleridir.
Gökmavisi,derindenizlerin mavisi rengindedir.Cam parlaklığındadır.Genellikle saydam yapıdadır, çok az kısmı yarı saydamdır.
Güzellik,dürüstlük,bağlılık,güven gibi değerlerin sembolüdür.
Mart ve Ekim ayları ile özdeşleşir.Yunus balığı özdeşleştiği hayvandır.
Balık,İkizler,Akrep,Terazi özdeşleştiği burçlardır.Özdeşleştiği çakra gırtlaktır.
Özdeşletiği unsur sudur.
Açık mavi-açık yeşil-gri arası deniz renginde veya saydam veya yarısaydam bir taştır.Bu yüzden "Gökzümrüt" olarakda anılır.
Deniz suyunun camlaşmış hali gibidir.
[TABLE="width: 348"]

Sertlik derecesi: 7,5 - 8
Unsuru: Su
Çakra: Boğaz, Kalp
Yararları:
*Solunum sisteminin düzenli çalışmasını sağlar.
*Sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasını destekler.
*Bezeler,urlar ve şişliklere şifadır.
*Ağız,diş ve çenenin sağlığına iyi gelir.
*Negatif duyguların uzaklaştırılmasını sağlar.Utangaçlığı,sıkılganlığı yenmeye yardımcı olur. İyimserlik duygusunu artırır,neşe verir.
*Özgüven,cesaret ve denge oluşturur.
*Alkol,sigara,uyuşturucu gibi zaralı ve zehirli maddelerden uzak tutar,bunlara olan bağımlılığı ve tiryakiliği zayıflatır.
Eski zamanlarda deniz yolculuklarında kazalardan koruduğuna ve doğa üstü güçler sağladığına inanılırdı.

Doğal taşlardan akuamarin; latincede “Deniz suyu” anlamına gelir ve beril grubuna ait şeffaf bir mineraldir.Açık mavi ya da mavimsi yeşil renklerde bulunan akuamarin oldukça popüler olarak mücevher yapımında kullanılmaktadır. Kaliteli akuamarin kristalleri ise koleksiyoncular tarafından oldukça ilgi görmektedir. Ayrıca akuamarin faydaları ve özellikleri ile de öne çıkmıştır.Akuamarin Taşı Özellikleri


Akuamarin, mohs Sertlik Skalası’na göre sertlik derecesi 7,5-8 dir. Değerini artıran özellikleri; şeffaflık derecesi, içinin temizliği ve renginin koyuluk derecesidir. Akuamarin, Brezilya başta olmak üzere Pakistan, Rusya, Çin, Burma, Nijerya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunur. ;Akuamarin mart ayında doğanlara şans getirir.Akuamarin Taşı Faydaları


Akuamarin efsaneye göre denizkızlarının hazinesinde bulunmaktadır ve yıllarca su üzerinde onları koruyacağını ve onlara şans getireceğini düşündüklerinden denizcilerin taşı olmuştur. Akuamarin Kişisel ifadeyi güçlendirir; sorunlara takılı kalmamaya, sinirleri gevşetmeye, omurganın güçlenmesine yardımcı olur. Solunum yolları rahatsızlıklarına, boğaz ağrılarına, astım, bronşit ve tirotid bezi rahatsızlıklarına yardımcı olduğu söylenmektedir.

alıntı

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 863
favori
like
share