Makyaja başlamadan önce cildinizi temizleyip tonikleyin ve en son nemlendirici uygulayın.Cildiniz nemlendiriciyi iyice emdikten sonra makyaja başlayın.

FONDÖTEN:

Fondöten yüzünüze pürüzsüz bir görünüm verir ve cildinizi makyaja hazırlar.Düzgün görünümlü bir ten için,fondöteni mutlaka cildiniz ile aynı tonda seçmeniz gerekmektedir.Fondöten ile cilt rengini dğiştirmeye çalışmak doğal olmayan bir görünüme neden olur.Fondöteni;alın,burun ve yanaklarınıza noktalar halinde sürün ve eşit bir şekilde yayın.Fondöteni ıslak bir sünger ile uygularsanız daha transparan bir görünüm elde edebilirsiniz.Kremsi bir dokunuş için krem fondötenleri,doğal bir görünüm için ise köpük fondötenleri seçebilirsiniz.

PUDRA:

Pudra,cildinize hafif bir parlaklık verir ve fondöteninizin kalıcılığını arttırır.Cildin fazla yağını eme.İki tür pudra vardır:
a.Toz Pudra;daha incebir yapıya sahiptir ve daha şeffaf bir görünüm sağlar.Toz pudra,pudra ponponu ile hafif vuruşlar halinde tüm yüze uygulanmalıdır.
b.Sıkıştırılmış Pudra;gün boyu rötuş yapmak için idealdir.Sıkıştırılmış pudra,fırça ile uygulanmalıdır.

3.KAPATICI:

Kapatıcılar,lekeleri,yara izlerini gidermenin hızlı ve etkili bir yoludur.Ayrıca göz kapağı ve dudağa sürüldüğünde makyajınızın daha kalıcı hale gelmesini de sağlarlar.Cilt renginize yakın tonda bir kapatıcı kullanmalısınız.Cildinizden daha açık renk bir kapatıcı kusuru daha belirgin hale getirir.

4.ALLIK:

Allık yüze mutlu bir görünüm,cilde canlılık kazandırır.Cilt rengine uygun bir tonda seçilmelidir.Allığın ciltte şerit görünmemesine dikkat edilmelidir.Allık elmacık kemikleri üzerinden şakaklara doğru sürülmelidir.
Allıl ile yüz şekliniz üzerinden oynamalar yapabilirsiniz.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 536
favori
like
share