Yapım Yılı: 2006
Süre: 120 dk
Gösterim Tarihi:
2-3-2007

Oyuncular
Anthony Phillip Hopkins
-- John Casey
Helen Hunt
-- Samantha
Heather Graham
-- Angela
Laurence Fishburne
-- Edward Robinson
Lindsay Lohan
-- Diane
Demi Moore
-- Virginia Fallon
Martin Sheen
-- Jack
Sharon Stone
-- Miriam
Elijah Wood
-- William
Christian Slater
-- Timmons
Ashton Kutcher

Yönetmen
Emilio Estevez

Senarist
Emilio Estevez

Yapımcı
Edward Bass
Michel Litvak
Holly Wiersma

Müzik
Mark Isham

Görüntü Yönetmeni
Michael Barrett

4 Haziran 1968... Kennedy suikastinin sadece birkaç saat öncesini yaşayan Ambassador Hotel'den insan manzaraları. Parti davetlileri, müzisyen ve şarkıcılar, otel çalışanları ve kampanya görevlilerinin hepsi hummalı bir faaliyet içerisinde büyük gecenin hazırlığını yapmaktadır.

Ambassador'un emektar kapı görevlisi John Casey, eski dostu Nelson ile otelin büyük lobisinde satranç oynamaktadır. İyi kalpli ama başarısız bir işadamı olan otel müdürü Paul Ebbers ile otelin kuaför salonunu işleten karısı Miriam işlerinin başındadırlar. Telefon santrali operatörü Angela'nın otel müdürü Ebbers ile ilişkisi vardır. Bu ilişki sayesinde yükseleceğini ümit etmektedir. Duydukları karşısında dehşete düşen iş arkadaşı Patricia'nın kapıldığı dehşet bile onu durduramaz.

Bu arada otelin konukları arasında, Kaliforniya ön seçimleri partisi sırasında senatörle tanışması planlanan alkolik şarkıcı Virginia Fallon ile öfkeli mizaçlı kocası Tim göze çarpar. Konuklardan bir diğeri ise, genç bir adamı Vietnam'a gitmekten kurtarabilmek için onunla evlenen Diane adlı genç gelindir. Ambassador Hotel salonlarında ayrıca ikinci balayı yapmak için genç karısıyla beraber otele gelen depresif iş adamı ile karısı arasındaki gergin ilişkiye de tanık oluruz.

Öte yandan Kennedy'nin seçim kampanyasına katılan görevliler de otel salonlarında boy gösterir. Bunlar arasında Kennedy'e bağlı çalışan iki kampanya görevlisi Wade ile Dwayne hemen göze çarpar. Israrcı mizaçlı Çek kadın gazeteci Lenka söyleşi yapabilmek için ortalıkta dolaşmaktadır. Seçim kampanyasında gönüllü olarak çalışan Jimmy ve Cooper adlı iki gencin hayat akışı ise, kendilerini çok farklı ve tehlikeli bir deneyime sürükleyen uyuşturucu satıcısıyla tanıştıkları andan itibaren radikal şekilde değişim gösterecektir.

Tarihe geçecek günün gelişimi içerisinde bu karakterlerin her biri, kimi zaman karşıt cinsler arası, kimi zaman ırklar arası, kimi zaman da sosyal sınıflar arası kendi savaşımlarını vereceklerdir.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 433
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 20.08.2007 16:34
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
eskitoprak Tarih: 17.03.2007 14:16
seyrederiz insallah
ozlems_o Tarih: 18.02.2007 15:04
Kennedy suikastini anlatıo sanırım film öle mii

teşekkürler son gül