[COLOR=grey]

Başından büyük bir aşk geçmemiş her kadın için bu bir eksikliktir; başından büyük bir aşk geçmiş her erkek için ise bu bi fazlalıktır.

Erkeğin hayatında belki bir aşka yer vardır. Kadının ise aşkında belki bir hayata...

Erkekler deli gibi aşık olurlar, zamanla akıllanırlar. Kadınlar ise Akıllı gibi aşık olurlar, zamanla delilirler.

Aşk, kadını ve erkeği farklı etkiler. Aşık olan kadının gözünde başka hiçbir şeyin değeri kalmaz. Aşık olan erkeğin gözünde ise her şey yeniden değerlenir. Çünkü aşık kadın "nasıl olsa bitecek" sezgisi ile hareket eder. Aşık erkek ise "nasıl olsa sonsuza dek sürecek" yanılgısıyla... Aşık kadınlar bu yüzden hep endişeli ve huzursuzdurlar; aşık erkekler ise melekler gibi dingin ve aptallar gibi bön.

Aşık olmak erkeğe yakışır. Kadına asla. Kadına yakışan sadece aşktır.

Aşksız bir erkek kendini kölesiz bir efendi gibi hisseder, aşksız bir kadın ise efendisiz bir köle.

Kadın Ne İster?
Ne mi ister?
Hepsini ister.
Ve aynı anda.

Peki erkekler ne ister?
Hem sevgili karıları hem de haremleri olsun isterler.

Peki neden korkarlar?
Hem karısız hem de haremsiz kalmaktan korkarlar.

Kadın erkeğinin kendisine kul köle olmasını ister; olunca da ondan nefret eder. Erkek ise kadının kendisine köle olmasını istemez; olunca da onu sever.

Bir erkek kadından bıktığı için onu terk eder; bir kadın ise erkeğinden sıkıldığı için. Arada çok önemli bir fark var. Bir erkek doyduğu için kadınından bıkar. Bir kadın ise doyamadığı için erkeğinden sıkılır.

Erkek kadının fiziksel görüntüsüyle; kadın ise erkeğin şehvetiyle tahrik olur. Onun için kadınlar karşılarındakini anlarlar; erkekler ise sadece görünen dünyayı.

Kadın terk edildiği ve aldatıldığı zamanlarda, bir de boşanırken hiç tereddüt etmez. Kararlı, şuurlu ve son derece akıllı biçimde bütün strateji ve nokta hücumu taktikleriyle delirir.

Delilik, kadınların aklıdır. Ve sadece bu özellikleri bile, onların erkeklerden daha üstün kabul edilmeleri için yeterli bir sebeptir.

Kadınlar, sezgileriyle her şeyi bilirler. Erkekler ise akıllarıyla hiçbir şeyi bilemezler.

Kadınlar her şeyi görürler. Göremediklerini duyarlar. Duyamadıklarını ise sezerler. Dişilik yalnız algı kapılarını değil, bütün telepati, sezgi, altıncı his ve üçüncü göz kapılarını açan LSD, Mescaline, Psilosibin kadar güçlü bir iksirdir.

Kadınların sezgileri o kadar olağanüstüdür ki, onları erkeklerden çok daha üstün saymamak için hiçbir neden yok.

Sezgi de neymiş mi dediniz? Aklın eli, kolu, gözü, kulağı ve burnudur. Aklın dürbünü, pusulası ve radarıdır. Şahini ve tazısıdır. Kapanı, tuzağı ve oltasıdır. Sezgi en kurnaz avcıdır. Sezgi olmasa ne bilim ne felsefe ne sanat olurdu.

Akıl mı?
Akıl sezginin uşağıdır.
O kadar..

Sezgileri yerine bilgileri ile hareket eden bilgiç kadınlar kadar itici yaratıklar düşünemem. Akıllıları ve kültürlüleri ise itici değillerdir ama sıkıcı olurlar çoğu zaman. Kadına en çok yaraşan ne akıl, ne bilgi, ne de kültürdür.

İnce ve şuh bir zekadır...

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 726
favori
like
share
Şayeste Tarih: 18.05.2010 01:36
Çok güzel bir yazıydı..
Emeğinize sağlık..
M.Kutsi Çil Tarih: 17.12.2008 06:43
Yazan arkadaş,aşırı derecede saçmalamış.
MeLaNkOLiK Tarih: 16.12.2008 00:13
paylaşım için teşekkürler
asya_kartal Tarih: 24.02.2007 10:28
sunum için teşekkürler arkadaşım...
SoN-GüL Tarih: 20.02.2007 21:31
Erkeğin hayatında belki bir aşka yer vardır. Kadının ise aşkında belki bir hayata...

Burasi cok dogru canim

gercekten..erkekler bir bayana yer ayirmak yerine

bini tercih ediyor..ama bayanlar sadece bir kisiye yer ayiriyorlar

onunda degeri bilinmiyor..yüregine saglik canisi
ImmortaL-13 Tarih: 19.02.2007 22:22
bir erkeğim yazıyı okudum ve her zaman dediğim gibi neden kadınları öven yazılar hep kadınlar tarafından yazılır?akıl sezgi bunlar kadın ve erkeğe ayrı ayrı verilen farklı özellikler değil ki.bizler insanlarız kadınlar ve erkekler diye ayrılsakta insanız.bi erkek aptal olabilir 10 erkek hatta 1000000 erkekte ama bu kadınları akıllı yapmaz,aynı ihtimaller kadınlar içinde geçerlidir..erkekler harem peşinde koşmazlar(eğer böle birşey var derseniz aynı haremi kurmaya çalışan kadınlarda var)erkekler bir kadına bağlanıp her anlamda mutlu ve tatmin olmak isterler lütfen hakaret etmeyelimyani bütün bu sölenenler sadece ayrımcılık bir tarafı üstün tutma adına yazılanlar.bizler insanız ve herşeyden önemlisi birbirimize muhtacız.akrep le yelkovan biri hızlı biri yavaş biri uzun biri kısa ama ikiside zamanı gösteren bir saatin olmazsa olmaz parçalarıdır..neyse gaza geldim biraz kusura bakma.bence kadın da erkekte aynıdır.ikisinin de iyisi kötüsü vardır.ama yazıda doğru olduğuna inandığım bi sürü cümle var bunu da söliyim