Su aç karnına içildiğinde organizmayı zararlı toksinlerden arındırıyor..

Selülitin oluşumunun önlenmesinde önemli rol oynayan su, zayıflamaya yardımcı oluyor, besin maddeleri ve oksijeni taşıyarak organ ve dokuları koruyor.

Sağlığın korunması ve canlılığın sürdürülebilmesi için gerekli en önemli maddenin su olduğunun vurgulandığı sitede, vücudun yüzde 55-75lik kısmını suyun oluşturduğu, suyun metabolizmanın düzenlenmesinde ve vücuttaki tüm reaksiyonlarda görevli olduğu belirtiliyor.

Gün boyu içilecek 2 litre suyun, enerji oluşumunu artıracağı ve zayıflamaya yardımcı olacağı, besin maddeleri ve oksijeni taşıyarak organ ve dokuları koruyacağının bildirildiği sitede, şu bilgiler yer alıyor:
Aç karnına içilen su, organizmayı zararlı toksin maddelerden arındırıyor. Bağışıklık sisteminin görevini yapabilmesi için su gerekiyor. Bu özelliği ile zinde ve dinç kalmada yardımcı oluyor. Cildin nem ve elastikiyetinin düzenlenmesinde rol oynayan su, kadınların korkulu rüyası haline gelen selülit oluşumunun önlenmesinde ilk sırayı alıyor. Su, emziren kadınlarda, süt üretimini artırıyor.

Sıcak havalarda vücut sıcaklığını düzenleyici olarak çalışan suyun gün içinde 10-12 bardak tüketilmesi, su içmek için susamanın beklememesi gerektiği vurgulanıyor.

Su miktarında azalma oldukça, vücutta depolanan yağ miktarının artmaya başlayacağının ifade edildiği sitede, şunlar kaydediliyor:
Vücut özellikle geceleri su almadığı için, sabahları uyanınca hemen bir bardak su içilmesi gerekiyor. Öğlen ve akşam yemeklerinden önce içilecek bir bardak su, iştahı bastırıp, mideyi dolduruyor ve sindirime iyi geliyor. Spor yapmadan önce içilen bir bardak su da yine metabolizmayı çalıştırırken, kas glikojeninin tükenmesinin önüne geçiyor. İdrarla zararlı maddelerin atılmasını sağlayan su, tükürük ve mide salgısında bulunarak, besinlerin sindirilmesinde görev alıyor. Hücre ve kas dokularını güçlendiriyor. Zararlı maddeleri dokulardan uzaklaştıran su, cildi gerginleştirip, parlaklık kazandırıyor.

Beğeniler: 4
Favoriler: 1
İzlenmeler: 643
favori
like
share
DİDEM Tarih: 01.03.2007 20:22
günde 2 veya 3 litre su içmek gerek :2:
ozlems_o Tarih: 01.03.2007 19:51
su gerçekten .ok önemli, :85: teşekkürler su perisi
kuber Tarih: 01.03.2007 11:12
teşekkürler superisi şu suyu keşke bende çok içebilsem ama neyazıkkı içemiyorum güzel bilgilerin için tekrar teşekkürler