Hep aynı tarzda makyaj yapıyorsunuz ama artık sıkıldınız ve yeni bir şeyler denemek istiyorsunuz. Üstelik yılbaşı, yeni şeyler denemek çok da uygun bir zaman. Belki dudaklarda farklı bir renk, yeni bir göz makyajı yeni bir yıla yepyeni başlamak için ideal olabilir.

Seçenekler sonsuz olduğu için üç tane farklı makyaj önereceğiz. Uygulaması son derece de kolay olan bu makyajların ortak noktası denge. Yüzünüzde ön plana çıkarmanız gereken üç bölge vardır: Gözler, dudaklar ve yanaklar. Bu üçünü birarada vurgulamaksa kesinlikle kaçınmanız gereken bir şey.

Genellikle dikkat çekici tonlarda bir ruj sürdüğünüzde, yüzünüzün geri kalan kısımlarına uyguladığınız makyajı yumuşak tutmakta fayda var. Eğer dudakları belirginleştiriyorsanız, göz makyajını abartmayın. Gözlerinizi ön plana çıkaracaksanız, o zaman da dudaklarda daha doğal tonları tercih edin.

Parıltılı gözler

Etraftaki süsleme ve ışıklar göz önüne alınınca, yumuşak altın bir parıltı mükemmel bir seçimdir. Tarçın, balkabağı, bakır ve şampanya gibi sıcak tonlar hemen herkese yakışır ve hatta güneşli günlerden kalma hafif bir bronzluk bile katabilir.

Bu görünümü sağlamak için önerimiz gözlerle oynayarak, yanak ve dudaklara doğal tonlarda parlatıcılarla ışıltı katmak. Koyu kahve tonlarında bir göz kalemini kirpik diplerine sürdükten sonra dağıtın. Ardından göz kapağınıza bakır-kahve veya bronz tonlarda bir göz farı sürün. Gözlerinizin iç kısımlarına açık altın tonlarında far sürerek bitirin.

Gene yakın tonlarda, şampanya ve hatta çok açık tonlarda yarısaydam kırmızı rujla dudaklarınıza hafif bir renk verin. Böylece dudaklarınıza canlı bir görünüm kazandırır ama gözlerinizi ön planda tutmuş olursunuz. Gene şakaklarınızı ve çenenizi bronz bir allıkla hafifçe renklendirin ve fazla sürmemeye özen gösterin. Unutmayın, istediğiniz şey insanların sizi fark etmeleri, makyajınızı değil!

Parti morlarıBir partiye katılacaksanız, mor mükemmel bir renktir. Doğru uygulama yapıldığında, cesur bir ifade katar. Bu makyajda başrolde dudaklar var.

Tüm gece dudaklarınızdan çıkmayacak seksi bir makyaj için, önce bir dudak kalemiyle dudak çizginizi belirleyip, sonra gene aynı kalemle dudaklarınızı boyayın. Dudaklarınızı dudak kalemiyle boyamak, rengin eşit dağılımını sağlar ve kalıcığını arttırır. Şimdi dudak fırçasını alarak dudaklarınızın üzerinden tekrar geçerek, boyanın eşit dağıldığından emin olun. Bundan sonra boyayı sabitlemek için biraz pudrayı dudaklarınıza sürün.
Mürdüm tonları, fuşya ve macenta gibi renklerle denemeler yapabilirsiniz. Hafif bir pırıltı için yarısaydam parlatıcıları, daha cesur bir görünüm içinse bir ruj deneyebilirsiniz.

Göz kapaklarınıza fondöten uygulayın. Böylece cilt renginin aynı tonda olmasını sağlamış olursunuz. Şimdide üst kirpik diplerini hafifçe gece mavisi tonlarında boyayın. Bu görünümü yumuşatmak için uygun bir göz farı kullanın, ametist veya lacivert olabilir. Bu renkler, yüzdeki makyajı aşırı göstermeden, moru güzelce dengeler.

Pembe ve sade

Hem gözlerinizi, hem yanaklarınızı hem de dudaklarınızı vurgulayan, hem de aşırı makyaj varmış hissi yaratmayan bir makyaj istiyorsanız, bunu mutlaka deneyin. Aynı renk skalasından renkleri kullandığınız sürece, yumuşak bir görünüm yaratacak şekilde yüzünüzü dengeleyebilirsiniz.

Hani dışarıda soğuk varken, sıcak bir yere girdiğinizde yanaklarınız al al görünür, hoş bir pembelik olur, işte öyle doğal ve sağlıklı bir görünüm için elmacık kemiklerinize ışıltılı pembe bir allık sürün. Buna uygun şekilde, gözlerinize de pembe, patlıcan moru ya da menekse tonlarında far sürerek yanaklarınızla uyum sağlayabilirsiniz. Sonra da siyah renkte bir rimel uygulayın.
Son olarak dudaklarınıza erik moru, şarap rengi veya pembe tonlarında bir ruj sürerek bitirin. Sert değil, yumuşak ve seksi bir görüntü elde etmek için
yarısaydam renkleri tercih edin. Daha uzun süre dudaklarınızda kalması için dudak kalemiyle dudak çizgisini çizdikten sonra, içini de gene kalemle
doldurun.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 443
favori
like
share
SU-PERISI Tarih: 21.02.2007 10:25
paylaşımın için teşekkürler songül