Liberya.Başkent Monrovia...Terkedilmiş Ducor Oteli'nin koridorlarında çocuklar...George Osodi'nin ışığa karşı çektiği fotoğrafta 'o' an. Belirgin olan çocuğun zayıflığını ve beslenme yetersizliğini vurguluyor. Ne de olsa burası Charles Taylor adlı bir diktatörün hatta diktatörden de öte bir şahsiyetin kırıp döktüğü bir ülke...Emrindeki adamlarıyla birlikte kendi insanlarını öldürmek, organlarını keserek sakat bırakmak ve kadınlara sistemli tecavüz etmekle suçlanan Taylor, yargılanıyor. 'O' ansa çocuğun zayıf siluetinde Taylor, karanlığının günah çıkarması olarak karşımızda duruyor.

Hindistan'ın Allahabat Kenti'ndeki Ardh Kumbh Mela Festivali'nde bir sadhu, yani hindu kutsal adam...Sadhular,bu alemin maddi yanlarıyla ilgilenmiyor. AP foto-muhabiri Rajesh Kumar Singh, Sadhu'yu yakından fotoğraflıyor. Böylece gözlerindeki yansımanın sadece bir yansıma olmadığı ortaya çıkıyor. Adamın dünyevi şeylere kendini kapattığı görülebiliyor.

Japonya'nın Kyoto kentinde turistler çek çekle şehir turu yapıyor. Kyoto, Japon İmparatorluğu'na bin 200 yıl başkentlik yapmış bir kent.ülkede bugünkü ultra modern kentlere karşılık kültürel mirasın korunduğu sayılı yerleşim yerlerinden biri. AP foto-muhabiri Junji Kurokawa, kamerasını hareketi takip ederek deklanşöre basınca bu 'o' an ortaya çıkıyor. Kyoto'nun tarihi dokusunun incelikli çizgilerle kendini göstermeyi tercih ettiği 'o' anı...

İtalya'nın Torino kentinde yapılan 23'üncü Üniversite Kış Oyunları'nda eşzamanlı buz pateni dalında Rusya takımı gösterisini sunuyor. AP Ajansı'ndan Massimo Pinca kamerasındaki örtücüyü biraz fazla açık tutunca pembenin de dansettiği 'o' anlardan birini gösteriyor.

Çok kar yağınca okulları tatil olmuş. Onlar da soluğu bulundukları şehirdeki parkta almış. Amerika Birleşik Devletleri'nin Washington eyaletindeki Tacoma kentinde iki kafadar ve onları takip eden içlerinden birinin köpeği ashley.Çocuklar, köpek, kare içindeki her şey keyifli. Çocukların saçlarında neşelenen güneş ışığı da..

Bir ipek kuyruk kuşu, yaban elması ağacında karnını doyuruyor. Kopardığı meyveyi havaya atıp uygun konuma getirmiş, yemek üzere...Amerika Birleşik Devletleri'nin Maine eyaletindeki Freeport kenti belediye binasının oradaki parkta çekildi.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 352
favori
like
share
stugal Tarih: 09.04.2007 21:12
paylaşım için sağol
robertokazim Tarih: 23.02.2007 16:19
paylasimin icin tskrl
n_ortac Tarih: 23.02.2007 15:28
paylaşımın için sağol
DİDEM Tarih: 23.02.2007 11:10
paylaşım için teşekkürler
SU-PERISI Tarih: 22.02.2007 17:17
paylaşım için teşekkürler
suskun_storm Tarih: 22.02.2007 14:16
gerçekten etkileyici ve çok anlamlı resimler....

Teşekkürler