[COLOR=chocolate]Yapım Yılı: 2006
Süre: 117 dk
Gösterim Tarihi:
2-3-2007

Oyuncular
Will Smith
-- Chris Gardner
Jaden Smith
-- Christopher
Thandie Newton
-- Linda
Brian Howe
-- Jay Twistle
James Karen
-- Martin Frohm

Yönetmen
Gabriele Muccino

Senarist
Steve Conrad

Yapımcı
Todd Black
Jason Blumenthal
James Lassiter
Will Smith
Steve Tisch
Teddy Zee

Müzik
Andrea Guerra

Görüntü Yönetmeni
Phedon Papamichae

Chris Gardner, iki yakasını bir araya getirmeye çalışan bir aile babasıdır. Ailesini ayakta tutmak için cesurca çabalamasına rağmen, beş yaşındaki oğlu Christopher'ın annesi maddi zorlukların yarattığı sürekli baskı altında direncini kaybetmek üzeredir. Artık dayanamayacağını anlayınca, istemeye istemeye evi terk eder..

Artık bekar bir baba olan Chris, yılmadan, bildiği tüm satış becerilerini kullanarak daha iyi kazandıran bir işin peşine düşer. Prestijli bir borsa şirketinde stajyerlik bulur ve ücret almasa da programın sonunda iş ve parlak bir gelecek elde edeceğini umarak kabul eder. Parasal güvencesi olmayan Chris ve oğlu, kısa süre sonra oturdukları daireden çıkartılırlar ve düşkünler evi, otobüs durağı, tuvalet; geceyi geçirmek için bulabildikleri her yerde kalırlar.

Çektiği sıkıntılara rağmen, Chris, babalık görevini sevgi ve özenle yerine getirmeye devam eder ve oğlunun kendisine karşı duyduğu sevgi ve güveni, karşısına çıkan engelleri aşmak için kullanır.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1096
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 20.08.2007 16:34
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
eskitoprak Tarih: 17.03.2007 14:19
bilgiler icin tesekkurler
ozlems_o Tarih: 23.02.2007 19:45
teşekkürler son gül
kurtjara Tarih: 23.02.2007 19:38
Bir babanın ailesini ayakta tutmak için verdiği cesur mücadele...


Yönetmenin, gerçek bir yaşam hikayesinden önce Amerikada 20/20 isimli bir televizyon programına, ardından da perdeye uyarlanan Umudunu Kaybetme hakkındaki sözleri şöyle: Beni gerçekten çeken şey karakterin hayatta kalmak için umutsuzca çabalaması ve onun için en önemli şeyin çocuğunu korumak olması. Chris akla hayale sığmayacak şeylere katlanıyor ve en kötü anların bile oğlunun hayatı üzerinde kötü bir etki bırakmamasını garantiliyor. Aslında bu, bir ailenin taşıdığı birçok evrensel değer sayesinde destansı hale gelen, umutsuz ve ne yazık ki gerçek yolculuğu.

teşekkürler songül