Yaşar Hayatı Yaşamı Biyografisi
5 Nisan 1970 yılında bir pazar akşamı saat 20:45'te Adana'da dünyaya gelir.

Tipik bir koç burcudur, yükseleni akreptir.

Babası Mustafa Erdal, Adana'lı; annesi Mukaddes Leyla, Tarsus'lu olduğundan kendini Çukurovalı olarak tanımlar.

İlkokulu Adana İsmet İnönü, Ortaokul ve lise eğitimini şimdilerde kapanmış olan Adana Özel Yeni Lise (Yeni Kolej) de tamamlar.

Müzikle ilk tanışması Yeni Kolej birinci sınıfta okul orkestrasına girmesi ile başlamıştır.

1987 yılında Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesini kazanarak İstanbul'a gelir. Şiirle ciddi olarak ilgilenmeye başlaması bo döneme rastlar.

1991 yazında kurduğu küçük bir grup ile tatil aylarında Mersin sahillerindeki yazlık sitelrede küçük çaplı onlarca konser verir.Şarkılrımı ilk akdenize söyledim demesi bu yüzdendir.Dalgaların vokaliyle ...

Şarkılarını İstanbul'da söylediği ilk yer Moda semtindeki Hanbar adlı küçücük, sımsıcak bir mekandır. Burada iki yıldan fazla çalışır.

Marmara Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra, İstanbul Üniversitesi'nde Uluslararası Fİnans dalında yüksek lisans yapar.

1994 yılında Ankara Mamak'ta 239. kısa dönem olarak askerliğini tamamlar.

Bu sırada yaptığı "Divane", "Günahsız" ve "O'nun Vedası" isimli şarkılarına çok güvenir.Ve askerden döndüğünde bu şarkıların lokomotif olacağı bir albüm yapmayı hayal eder.

Bu hayal 1996 Eylül'ünde "Divane" adlı albümle gerçekleşir.
"Divane" albümü yakaladığı yüksek satış grafiğinden dolayı Altın Plak ile ödüllendirilir.

1998 Ekim'inde "Esirinim" adlı 2. albümünü çıkarır.Bu albümde Türk Sanat Müziği öğeleri içeren "Kuşlar" adlı hit şarkısı ile dinleyici kitlesi genişler.Artık onu Türk Sanat Müziği sevenlerde dinlemektedir.

2000 Kasım'ında "Masal" adlı albümünü çıkararak kendi tanımıyla üçlemesini tamamlar. Artık onun kültleşmiş bir dinleyici kitlesi vardır.

2001 yazında Masal Konserleri adı altında çok başarılı bir Türkiye turnesi gerçekleştirir.

Arkasında bıraktığı 3 Albüm, sayısız ödül ve konserden aldığı güçle sadece yorumculuğunu ortaya koyduğu "Sevdiğim Şarkılar" adlı albümünü 2003 yılının hemen başında bir yılbaşı hediyesi olarak sevdiklerine sunar.

2003 yaz ve sonbaharında gerçekleşek konserlerinde sizlerle olacak.

"o", sevdiği şarkıları dinlemenizi seviyor...

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 557
favori
like
share
nry Tarih: 20.09.2008 23:13
bıkmadan usanmadan defalarca dinlediğim şarkıalrın sahibi o...hiç bir eseri basit değil,sözler düşündürücü vs...başlı başına buram buram kalite kokuyor...