Arkadaşlar başımdan geçen esrarengiz ve çok komik bir olayı anlatacağım.
Yıl 1987 yer Sarıkent/Şefaatli/Yozgat. Oyaz evden kızarak ayrılmış ve sahtekar bir arkadaşıma uyarak başaka başka yerlerden sonra buraya gelmiştik.

Tabi bu arada arkadaşımın sahtekarlığının ayırdına varıp kendisinden ayrılnmış vede parasız kalmıştım.
Yukarıda belirtiğim yerde Erdal abi diye cok iyi birisinin yanında çalışmaya başladım. Neyse konuyu daha fazla uzatmanın anlamı yok.

Ben ve idris (idris kendisi o kasabalı olup oda Erdal abinin yanında benim gibi çalışıyor) şeker pancarı sulaması yapıyoruz. Sulama sistemimiz yağmurlama olduğundan boruları tarlaya yerleştirince oturuyoruz.
Gece saat 23:00 suları Erdal abi yani patron (Kasaba halkı kendisine deli Erdal der.) Traktörü yağmurlama santrafüj'ünden söktü ve yaklaşık 20 km. uzaklıkta olan ilçeye alkol almaya gitti. Kendisi biraz pizcidir.

Bu arada ben ve İdris yere minderlerden yaptığımız yatağa oturup sohpet etmeye başladık bu arada konu cinlerden perilerden acıldı arkadaşım oralı olduğundan orda yaşanmış hikayeler anlatmaya başladı. Anlatığı olayların yerleride hep bizim çalıştığımız tarlaya yakın yerlerde cereyan etmiş. Hani bu arada hava serin acayip bir rüzgar var.

Biz böyle sohpet ederken birdr baktık ki ilerden bize doğru beyaz bişey yaklaşıyor. Şöyle kısa bir süre birbirimize baktıktan sonra battaniyeyi kafamızın üzerine cektik ve başladık dua okumaya bilmediğimiz dualar bile aklımıza gelmeye başladı. Öyle bir korkuyoruz ki anlatmanın imkanı yok. Bu arada o şey bize doğru hışır hışır ses çıkartarak yaklaştı yaklaştı ve tam izerimize geldi ve tam üstümüzde durdu. Bizim durumumuzu tahmin ediyorsunuzdur.

Enazından ben öleceğimi sandım. Nekadar zaman geçti bilmiyorum Erdal abinin sesini duyduk İDRİİİSSS FİİKREEETT.... diye bağırıyor ama bizde cıt yok nasıl olsun ki tepemizde cin mi perimi ne olduğunu bilmediğimiz bir şey duruyor.......

Neyse bir müddet böyle kaldıktan sonra Erdal abi gelip bataniyeyi kafamızdan cekip ''ulan hıyar herifler iki saatir bağırıyorum neden cevap vermiyorsunuz'' dedi

Biz kalktık ama cevap veremiyoruz erdal abi bize baktı ve sanırım durumu anladıki her birimize öyle birer okalı tokat attıki anlatamam.

Tabi tokattan sonra biz kendimize geldik ve olayı aynen Erdal abiye anattık. Erdal abi gülme krizlerine girdi. Tabi bizde gülmeye başladık.

Meğerse tepemizde duran şey beyaz bir kartonmuş. Rüzgârın etkisiyle yuvarlana yuvarlana gelip tepemizde oluşan bataniyenin çukur yerinde durmuş

Ondan sonra Erdal abinin dilinden kurtulamadık tabi. Adımız kartondan korkan adamlara çıktı....


Saygı ve sevgilerimle

alfate arkadasimizdan alintidir

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 530
favori
like
share
MEVLÜT Tarih: 22.11.2008 22:03
toprak sen oladığını anlayınca rahatladım.
erenmelek Tarih: 22.11.2008 21:35
çok komik ya
Serendipity Tarih: 28.02.2007 19:05
yuhhh artık bide erkek olacaklar :46:
Gönülce Tarih: 28.02.2007 12:06
sonu komik
ama sanırım o anı yaşamak korkunçtur
teşekkürler paylaşımın için
Pedaliza Tarih: 28.02.2007 09:34
teşekkürler paylaştığın için..
NaZ Tarih: 27.02.2007 21:41


vayy korkaklar vayy
MaRaBoGLu61 Tarih: 27.02.2007 21:33
Bir arkadasimdan baska siteden alinti

kendi basina gelen bir olayi anlatmis :46:
SoN-GüL Tarih: 27.02.2007 21:10
Bu nirden alinti :5: