Saçlar bu sene o kadar düz ki eskilerin mısır püskülü dediği cinsten...

Yılın modası olan düz saçı hangi yüz tipleri tercih etmeli, düz saçlara kolay yoldan nasıl sahip olunur, bu saçhangi giysilerle kullanılmalı? Bu soruların yanıtlarınıöğrenmek istiyorsanız; bu yazı tamsize göre!.

Dümdüz saçlar geri geldi! Saçlar bu sene o kadar düz ki; eskilerin 'mısır püskülü' dediği cinsten... Fönle ya da düzleştirici saç tostlarıyla kolayca sahip olunabilecek düz saçlar, kadınların eskiden beri ilk tercihi. Bunun en önemli nedeni ise, kadınların kendilerini düz saçlarla daha seksi ve etkileyici hissediyor olması...

* Her tür ortamla uyum sağlayabilen düz saçlar kadınlarda asil ve etkileyici bir görünüm yaratıyor. Bu saçlar, kaşmir, şifon ve ipek giysilerle iyi bir kombinasyon oluşturuyor. Düz saçta dolgun bir görünüm elde etmek için de saç spreyi kullanmak şart!

* Düz fönlü saçları ortadan ayırarak kullanmak yüz hatlarını belirgin hale getiriyor. Oval, kare ya da elmacık kemikleri fazla belirgin olan kadınlar düz fön değil, hareketli saç kullanmalı! Yüzü yuvarlak olanların tercihi kesinlikle düz fön olmalı!

* Sade kıyafetlerle düz saç iyi bir uyum yakalıyor. Özellikle düz hatlı tuvaletlerde düz saç tercih edilmeli.

* Bir miktar saç kremini saçlarınız nemliyken uygulayın. Saçınızı 5-6 parçaya ayırarak klipslerle tutturun. Saçınızı ayıracağınız yönü belirleyin. Kurutma makinesini yakın mesafeden tutup ensenizden başlayarak saçlarınızı kurutun.

* Yumuşak bir görünüm için iri ve yuvarlak saç fırçalarını kullanabilirsiniz. Saçınızın iki parçasını büyük saç fırçasıyla sarın. Saçlarınız dümdüz şekil alıncaya dek fırçayı aşağıya doğru fönle birlikte çekin. Her tutamın üzerinden birkaç kez geçin.

* Hafif dalgalı saçlarınız, bir de perçeminiz varsa; tamamen kuruduğunda şekil vermek zor olabilir. Bunun için saç düzleştirici kullanın. Ancak önce diplere uygulayın.

* Fönden sonra düzleştirici krem ya da parlaklık spreyi uygulayın. Böylece doğal görünüm yakalarsınız.

* Düz fön çektikten sonra saçlarınızın hemen bozulup inmemesi için bandana kullanın. Bu uygulama saçlarınıza daha havalı bir görünüm verecektir.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 670
favori
like
share
erenmelek Tarih: 19.04.2008 19:10
benimde saçım çok dalgalı o yüzden saç şekillendirici kullanıyorum
dilego Tarih: 17.04.2008 02:29
benımde saclarım dum duz sankı fonlu gıbı aama bende su dalgalı sacı cok severım sacımda rofle oldugu ıcınde yaptıramıyorum ve sacım duz oldugundan tutmuyor hıc bırsey
kuber Tarih: 10.03.2007 23:54
benimde saçlarım düz olduğu için bende dalgalı saça imrenirim çok :2:paylaşım için teşekkür
DİDEM Tarih: 01.03.2007 11:51
bencede düz saçın havası bir başka daha doğal oluyor :85: