Yüz estetiği konusunda en hızlı gelişen alanlardan
biri olan kalıcı makyaj, özellikle 2000 li
yıllarda dünyadaki bütün büyük güzellik salonları,
tıbbi estetisyen klinikler
tarafından kullanılır ve önerilir hale geldi.

Yüz estetiği konusunda en hızlı gelişen alanlardan biri olan kalıcı makyaj, özellikle 2000 li yıllarda dünyadaki bütün büyük güzellik salonları, tıbbi estetisyen klinikler tarafından kullanılır ve önerilir hale geldi. Bu sayımızda, 18 yaşında 80 yaşına kadar hemen hemen her kesimin ilgi gösterdiği kalıcı makyajın yararını, kimlere hitap ettiğini, dikkat edilmesi gereken noktaları sizlere aktarmaya çalışacağız. Kalıcı makyaj sayesinde, kaşlar belirginleştirilebilir, gözlere & eyeliner & uygulanabilir ve dudaklar kalınlaştırılabilir. Bu işlemlerin herhangi biri i,çin kalıcı makyaj yöntemini seçtiğinizde, deneyimli bir uzman bulmanız oldukça önemli. En iyi sonucu almak için yenilikleri devamlı takip etmek gerekir. Kalıcı makyajın sonuçları tıp dünyası tarafından kabul edilmiş ve uygulanmasında bir sakınca görülmemiştir. Kalıcı makyaj; aktif sporla uğraşanlar, fiziki yara veya iz problemi olanlar, kaşlarında sorun yaşayanlar için idealdir. Kaşlar ve göz çizgileri ile dudak çizgilerini beğenmeyen ya da sorunlu olanlar istedikleri şekilde ve doğal renklerde kalıcı makyaj yaptırılabilir. Bunun yanında meme uçlarında yara izi bulunanlar ve renk solması yaşayanlar kamuflaj yöntemi bu dertlerden kurtulabilirler.
Kimler &kalıcı makyaj& kullanabilir?
Kalıcı makyajda üst yaş sınırı yoktur. 80 yaş gurubu bile ciltlerinin bakımı ve güzelliği için kalıcı makyajı tercih etmektedirler. Kalıcı makyaj, zamanı kısıtlı olanlar için göz çizgilerini, kaş veya dış görünüş problemlerini ortadan kaldırmak için bir çözümdür. Aktif spor yapan kadınlar için kalıcı makyaj ile hayat daha kolay bir hale geliyor. Spor ardından tekrar makyaj ihtiyacı duyulmadığı gibi, sipor yaparken de makyajın akma problemi ortadan kalkar. Doğru makyaj yapmadıkları için endişelenenler, kalıcı makyajın kazandırdığı doğal ve canlı görüntü ile bu kaygıdan kurtulurlar. Her gün makyaj için ayrılan onca zaman kazanılmış olur.
Hangi bölgelere kalıcı makyaj uygulanabilir?
Kalıcı makyaj, çoğunlukla dolgun dudak çizgilerini belirginleştirmek için dudaklarda, yara iz kamuflajı için deri üzerinde, saç taklitleri için başta, kaşlarda ve gözaltı ile göz üstü çizgilerinde uygulanır.
&Kalıcı makyaj& gerçekten kalıcı mıdır?
Kalıcı makyaj yapılırken kullanılan boya, derinin içine işlendiğinden bunun çıkması oldukça zordur hatta bir süre olanaksızdır. Bununla beraber yapılan bazı dövmeler zamanla solabilir ve güneş ışığında aşırı sıcakta uzun süre durulması halinde bölgede erken açılma görülebilir. Bu nedenle belli aralıklarla uzmanınızı ziyaret etmeniz gerekebilir.
Kalıcı makyajda dikkat edilmesi gerekenler
Bütün iğneler, her bir müşteri için yeni açılmalıdır. Kalıcı makyajın yapıldığı makine parçaları, sıhhi biçimde önceden sterilize edilmiş ve kuru olmalılar. Herkes için yeni eldiven kullanılmalı ve uygulanma sırasında ihtiyaç duyulduğunda yeni eldivenle değiştirilmelidir. Uygulamayı yapan uzmanınızın son derece temiz ve çevre temizliğinin bilincinde olması gerekmektedir.
Her uygulama için ayrı bir temiz kağıt kullanılmalıdır. Çalışılan yer temiz olmalı ve her işlem sonrası hijyenik temizlik yapılmalı

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 623
favori
like
share