b ehliyeti traktör sürermi - B sinifi ehliyet traktor sürermi - d ehliyeti hangi araçları sürer - 1993 c sınıfı ehlıyet hangı aracı surer - d ehliyet kamyon sürermi - e sınıfı ehliyet bütün araçları sürermi - e sınıf sürücü belge ile tır sürermi
- A2 Sınıfı Sürücü Belgesi – Motosiklet


- B Sınıfı Sürücü Belgesi – Otomobil, Minibüs veya Kamyonet
B sürücü belgesi ile Traktör,Otomobil,Minibüs,Kamyonet kullanılabilmektedir.


- D Sınıfı Sürücü Belgesi – Çekici kullananlar
D sürücü belgesi ile Traktör,Otomobil,Minibüs,Kamyonet,Kamyon.Tır (Çekici) kullanılabilmektedir.(D Sınıfı ile Otobüs Kullanılmaz)


* E Sınıfı Sürücü Belgesi sahipleri D Sınıfı Sürücü Belgesi ile sürülen çekici türündeki araçları kullanabilmeleri için sürücü kurslarında römorkluveya yarı römorklu araçlarla uygulamalı sınava tabi tutulurlar. Bu durum sürücü belgesine de işlenir. Ancak, E sınıfı sürücü belgesini 28.04.1997 tarihinden önce alanlar,D sınıfı sürücü belgesi ile sürülen çekici türündeki araçları kullanabilmeleri için ayrıca uygulamalı sınava tabi tutulmazlar. Bu durumda olanlar D sınıfı sürücü belgesi ile sürülen çekici türündeki araçları E sınıfı sürücü belgesi ile kullanabilirler.


- E Sınıfı Sürücü Belgesi – Otobüs
E sürücü belgesi ile Traktör, Otomobil, Minibüs, Kamyonet, Kamyon, Otobüs kullanılabilmektedir.(e Sınıfı ile Tır (çekici) Kullanılmaz)


- G Sınıfı Sürücü Belgesi – İş makinesi türünden motorlu araçlar


- H Sınıfı Sürücü Belgesi – Hasta ve Sakatların kullanabileceği biçimde özel tertibatlı olarak, imal, tadil veya teçhiz edilmiş motosiklet veya otomobil türünden araçları kullanacaklar içindir.
hayatnotucom alıntı

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 800
favori
like
share