Dokuz Eylül Üniversitesinden 4 bilim adamı, insan boyunu hem uzaktan kumanda ile hem de belirli bir ağırlık uygulayarak uzatmak için geliştirdikleri 2 farklı projenin patentini almak için Avrupa Patent Ofisine başvurdu.

İlk projede boy uzatmak isteyenler için kemik içerisine çakılan çiviler, uzaktan kumanda ile her gün 1 mm boy uzatacak. Bu projede hasta, yattığı yerden boyunu uzatabilecek. Diğer projede ise günde bir kez ayağını yere sertçe vuran kişinin boyu aynı oranda uzayabilecek. Projeyle birlikte bir kişinin boyu 3.5 ay gibi kısa bir sürede 10 santimetre uzatılabilecek.

Havıtçıoğlu, kendisiyle birlikte Doç. Dr. Önder Baran, araştırma görevlileri Bora Uzun ve Hakan Oflaz ile hem mekanik hem de şekil bellekli alaşımlardan yararlanılarak insan boyunu uzatmak için geliştirdikleri proje için Avrupa Patent Ofisine 18 Eylül 2006 tarihinde başvurduklarını, 3 ay sonra patentlerin gelmesini beklediklerini kaydetti.

Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 523
favori
like
share
special27 Tarih: 05.03.2007 19:41
kıSa oLaNLar için seVİNdİrİcİ . . .

[quote]günde bir kez ayağını yere sertçe vuran kişinin boyu aynı oranda uzayabilecek[/quote]

Burası kafamı karıstırdı bildiqimiz ayaqı yere wurmamı bu yani __?

Ayrıca buda aynı oranda uzatçaksa dier projedeki eziyet nie çekilsinki , eqer qerçekten 2 yöntem birbirinin muadiliyse .?? :20: