[COLOR=tomato]Günlük hayatta çoğunlukla aksesuar amaçlı kullanılan taşların, terapi ve sağlık kaynağı olma özelliği de bulunuyor.


Özellikle bayanlar tarafından süs eşyası olarak tercih edilen birçok taş türü, çeşitli hastalıklara iyi geliyor. Kayseri'de 5 yıldır doğal taşları araştırarak daha önceki bilgileriyle birleştiren Merve Gümüş işletmecisi taş uzmanı Kemal Dursun, taşların doğal bir terapi kaynağı olduğunu ifade etti. Taşların birçok psikolojik ve fiziksel rahatsızlığa iyi geldiğine de daha önce yapılan bilimsel çalışmalara dayanarak vurgu yapan Dursun, taşların türleri ve iyi geldiği alanlarla ilgili olarak şu bilgileri verdi:
"Akik, uğur ve bereket taşıdır. Ayrıca kan dolaşımını hızlandırır ve cinsel enerjiyi arttırır. Mercan bir deniz ürünüdür. Solunumu açıcı ve dalağı güçlendirici etkisi vardır.


Kristal kuvars televizyon, bilgisayar, telsiz ve telefon gibi araçların yaydığı dalgaları üzerine topluyor ve 15 günde bir yıkanarak arındırılabiliyor. Böylece vücuttaki fazla elektriği alıyor. Obsiden bilinçaltındaki kaygıları temizliyor. Malahit vücuttaki statik elektriğin fazlasını alıyor. Rose kuvars rahatlatıcı ve ferahlatıcı bir etki veriyor. Firuze bilinci genişletiyor, tansiyonu düzenliyor ve kalple ilgili hastalıkları iyileştirici bir etkisi var. Agate, uzun ömürlü ve mutluluk simgesi olan bu taş, günlük stresten arındırıyor. Zümrüt göz ağrılarının iltihap ve kızarıklılarını gideriyor. Kaplangözü konsantrasyonu güçlendirici bir etki yapıyor. Kehribar astım, bronşit ve alerjiye iyi geliyor. Topaz kan dolaşım bozukluğu olanlara öneriliyor. Telepati yeteneğini de geliştirici etkisi bulunuyor."

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 473
favori
like
share
SU-PERISI Tarih: 07.03.2007 14:19
değerli taşların insanların fiziksel ve ruhsal sağlığı üzerinde önemli etkileri olduğu söyleniyor.verdigin bilgiler için saol özlem