Yapım Yılı: 2006
Süre: 105 dk
Gösterim Tarihi:
2007

Oyuncular
Samuel L. Jackson
-- Nelville Flynn
Byron Lawson
-- Eddie Kim
Nathan Phillips
-- Sean Jones
Daniel Hogarth
-- Tommy
Mark Houghton
-- John Saunders

Yönetmen
David Richard Ellis

Senarist
John Heffernan
Sebastian Gutierrez

Yapımcı
Craig Berenson
Don Granger
Gary Levinsohn

Müzik
Trevor Rabin

Görüntü Yönetmeni
Adam Greenberg


Sean Jones, Havai'de bulunduğu sırada, bir türlü yakalanamayan ünlü gangster Eddie Kim'in Los Angeles savcısını vahşice öldürdüğüne tanık olur. Kim, bu cinayetin uyuşturucu, şantaj, çocuk fuhuşu ve silâh kaçakçılığı suçlarıyla ilgili olarak yürütülen soruşturmalarını sekteye uğratacağını düşünmektedir ancak cinayete birinin şahit olması onun için herşeyi mahveder. Sean, onun cinayeti işlediğini gören tek tanıktır ve onun şahitlik etmesi, bu tehlikeli gangsteri hayatının sonuna dek hapse göndermeye yetecektir. Bunun gerçekleşebilmesi için, öncelikle Sean'ın Los Angeles'a gidip büyük jürinin önüne çıkması gerekmektedir. Bu ise, Sean'ın, Kim ve adamlarına fark ettirmeden, adadan gizlice çıkarılmasına bağlıdır. Ancak bunu başarmak pek de kolay olmayacaktır, çünkü Kim ve ekibi Seanın cinayeti gördüğünü bilmektedirler. Sean, iddia makamının, bu suç imparatorluğunu çökertmek için tek şansıdır. Kim ise onu durdurmak için her ne lâzımsa yapmaya hazırdır.

Neville Flynn, böyle tehlikeli durumlar için uzman olan bir FBI ajanıdır. Hâttâ tanık olduğu cinayetten birkaç saat sonra Sean'ı, Kim'in ilk öldürme girişiminden kurtarmayı o başarmıştır. Flynn, Sean'ı adadan çıkararak Los Angeles'a ulaştırmaya hazırdır. Planı ise, özel bir uçağı yem olarak kullanmaktır. Böylece onlarda kimsenin haberi olmadan başka bir ticari yolcu uçağının birinci sınıf üst güvertesinde adadan ayrılabileceklerdir. Ancak havaalanındaki bir muhbir Kim'e Pacific Air'le yapılacak olan gerçek uçuşla ilgili olarak bilgi verir, onu özel uçağın yem olduğundan haberdar eder. Artık Kim'in yapması gereken, bu uçağın asla Los Angeles'a varmamasını ya da Sean'un uçaktan canlı çıkmamasını sağlamaktır.

Her boyda, zehirde, uzunlukta yüzlerce yılan gizlice uçağın kargo kısmına yüklenir. Bu yılanlar uçak havalandıktan sonra serbest kalacaktır. Havalandırmalardan, elektrik sistemlerinden sürünerek uçağın içine ilerleyen yılanlar, uçağın kilit operasyon merkezine de zarar verirler. Yolcu kabinine ulaştıklarında ise kargo bölümünde soludukları feromon gazı nedeniyle normalden daha saldırgan ve öldürücü bir şekilde ortalığı birbirine katacak, herkesi terörize edeceklerdir.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 497
favori
like
share
putamen Tarih: 11.01.2008 16:00
link nerde ya..
putamen Tarih: 11.01.2008 15:58
çok teşekkürler..
tozkoparan Tarih: 20.08.2007 16:33
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
eskitoprak Tarih: 17.03.2007 14:21
severim guzel bir film :46:
baran3684 Tarih: 12.03.2007 17:12
tskl.....................................................
SoN-GüL Tarih: 11.03.2007 21:47
evet canim bende tiksinirim

ayrica ölümcül kargoda yilanlar var :89:
ozlems_o Tarih: 11.03.2007 18:31
ıyy yılşanlarr nefret ederim ve korkarım :40:

teşekkürler songül