Türkiye'de kış mevsiminin en fazla yağış alan illerinden Ardahan'da soğuk hava camlara dışardan perde çekmiş. Anadolu Ajansı'ndan Günay Nuh, muhtemelen içerde camı çakmakla ısıtan gençle anlaşarak bu fotoğrafı elde etmiş. Ama buz tutan camda açılan aralığa üşüşen ve gencin bakışlarına dolan Doğu Anadolu'nun misafirperverliğini üstlenmiş; içerdeki ışık, 'o' anı bir ''Buyrun'' davetine dönüştürmüş.

Hindistan'dan bir sevgililer günü fotoğrafı.chennai kenti'nde bir çift,hindistan sağlık-mutluluk teşkilatı adlı sivil toplum kuruluşunun binasına giriyor.içerde sevgililer günü etkinliği var.girdikleri binada yerleşik organizasyon özellikle aıds'liler veya hıv taşıyıcıları için çalışıyor.zaten binaya giren çiftler de aıds'li...kendileri değil de sanki umutsuzlukları binaya giriyor.içerde de onları balonlarla temsil edilen ve biraz da gelenlerin karamsarlıklarına yönelik anlayışla bezenmiş hüsnükabul bekliyor.

Hindistan'da Rajestan bölgesindeki bir grup göçebe kadın barındıkları yere su taşıyor. AP Ajansı, bu fotoğrafın küresel ısınma yüzünden dünyanın karşı karşıya kalacağı su sıkıntısını vurgulamak için çekildiğini vurguluyor. Bu gerekçeyle bakılınca 'o' ana, kadınların göçebe topluluklara has giysilerindeki renk bolluğu ve 'o' anın içinde yer alan şeffaf iplerle dokunmuş hareket, 7 insanın su sıkıntısını 7 milyarın sorununa dönüştürüyor.

Dünya basın fotoğrafları 2007 ödüllerinde dereceye girmiş bir fotoğraf. İtalyan fotoğrafçı Lorenzo Ciccone Massi, Çin'de bir futbol okulunda bir seri çalışma yapmış. Bu fotoğraf için deklanşöre bastığında konsantrasyonun ve futbol tutkusunun Çinli gençleri ortamdan soyutlamasının 'o' anını yakalamış. Toplar değil de kafalar var karede sanki.

Amerika Birleşik Devletleri'nin Louisiana Eyaleti'ndeki kıyı şeritlerinden birinde günün ilk ışıkları eşliğinde iki amatör balıkçı... Ama 'o' anın aktörleri onlar değil... Zira ortama değişik tonlarda buz mavisi serpmiş gökyüzü, ışık huzmeleriyle gizli gizli bir kış sabahı dekoru kurmak için ağaçları yönlendiriyor.

Dostlar mı? Yoksa sevgililer mi? En azından birbirlerini sevdikleri anlaşılıyor. İki safkan arap atı, Beyrut Hipodromu"ndaki ahırda koklaşıyor. Duvardaki, kapılardaki bakımsızlık izlerinden mi bilinmez bir türlü rahat yüzü görmeyen yaralı Beyrut'un hüznü de o arada poz veriyor.
:78: :78: :78:

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 417
favori
like
share
stugal Tarih: 19.03.2007 17:06
Paylaşım için sağol
aloneman09 Tarih: 17.03.2007 08:58
Paylaşımın için teşekkürler.
robertokazim Tarih: 16.03.2007 17:11
paylaşımın için sağol
DİDEM Tarih: 14.03.2007 22:38
paylaşımların için teşekürler
SU-PERISI Tarih: 14.03.2007 19:05
paylaşımların için teşekürler ellerine saglık
Serendipity Tarih: 14.03.2007 15:49
eline sağlık eskitoprak
sunduğun resimlerin hepsi çok güzel