Windows vistanın en son çıkan sürümünün adı nedir ? biri ultimate diyor birisi premium diyor bilen varmı aradaşlar nedir bunun doğrusu.. :20:

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2773
favori
like
share
alimurat61 Tarih: 19.10.2007 22:40
teşekkürler
AndroMeda Tarih: 27.03.2007 19:37
[COLOR=orangered]valla ben şuan XP Pro kullanıyorum ama sanırım yakında Pardus kuracağım çünkü XP çok donmaya ve teklemeye başladı :9:
fiber_optic Tarih: 27.03.2007 18:45
Home Basic
Home Premium
Bussiness i kullandım gerçekten donanım canavarı
AndroMeda Tarih: 27.03.2007 14:18
Yalnız şöyle birşey var Vista Ultimate'den tam performans almak istiyorsan 4 GB ram'a ihtiyacın var


[COLOR=orangered]Vista zaten donanım canavarı... buldukça bunuyor bu meret yahu :16:
fiber_optic Tarih: 27.03.2007 14:14
Yalnız şöyle birşey var Vista Ultimate'den tam performans almak istiyorsan 4 GB ram'a ihtiyacın var

Teşekkürler
bilalkocabas Tarih: 22.03.2007 12:23
Bilgileriniz İçin Teşekkür Ederim...
AndroMeda Tarih: 15.03.2007 18:04
Vista işletim sisteminin 5 ayrı versiyonu vardır ve hepsi aynı anda piyasaya çıkmış bulunmaktadır. Bu versiyonların isimlerini ve kullanıcı gruplarını aşağıda liste halinde yazdım.


Vista Home Basic: Windows Vista Home Basic, temel bilgisayar gereksinimleri için hazırlanmış olan Windows sürümüdür. Kişisel bilgisayarınızı Internet'e gözatma, e-posta kullanma veya fotoğraf görüntüleme gibi görevler için kullanmak isterseniz, Windows Vista Home Basic size en uygun sürüm olabilir. Windows Vista Home Premium kadar fazla avantajı olmasa da, bilgisayarınızı Windows XP'ye göre daha kolay ve daha güvenli kullanmanıza yardımcı olacaktır.

Vista Home Premium: Windows Vista Home Premium, evinizde veya hareket halindeyken bilgisayarınızda daha fazla kullanım kolaylığı, güvenlik ve eğlence sunan sürümdür.

Şu şekilde olur: evinizdeki masaüstü ve taşınabilir bilgisayarlar için tercih edilen Windows sürümüdür. Windows Vista Home Premium, evinizde ve hareket halindeyken bilgisayarınızdan beklediğiniz üretkenliği ve eğlenceyi sağlar. İçerdiği Windows Media Center özelliğiyle, dijital fotoğraflarınız, TV ve filmleriniz ve müzik dosyalarınızla keyifli zaman geçirmenizi kolaylaştırır. Ayrıca, bilgisayarınızın tümüyle yeni bir güvenlik ve güvenilirlik düzeyiyle korunduğunu bilmenin verdiği bir iç huzuru sağlar. Tüm bu özellikleriyle Windows Vista Home Premium, evinizde bilgisayar kullanımı keyfini yeniden tanımlar.

Vista Ultimate: Windows Vista Ultimate, Windows Vista Home Premium sürümünde bulunan Windows Media Center, yüksek tanımlı video desteğiyle Windows Movie Maker ve Windows DVD Maker gibi tüm özellikleri içerir. Bunun yanı sıra, Windows Vista Business sürümünde bulunan işletme ağı, merkezi yönetim araçları ve gelişmiş sistem yedekleme gibi özellikleri de sunar. Üstelik, Windows Vista Ultimate sürümünde Windows Vista'yı tümüyle yeni bir güvenilebilirlik düzeyine taşıyan tüm yeni güvenlik ve veri koruması özellikleri de vardır.

Vista Business: Windows Vista Business, küçük işletmelerin gereksinimlerini karşılayacak biçimde tasarlanmış ilk Windows işletim sistemidir. Gereksinim duyduğunuz bilgileri bilgisayarınızda ve Web'de hızla ve kolayca bulmanıza yardımcı olan geliştirilmiş ve kullanımı kolay arabirimiyle, işletmenizin daha verimli çalışmasını sağlayabilirsiniz. Yeni ve güçlü güvenlik özellikleriyle denetim sizin elinizdedir; işletmeniz için önemli olan ve müşterilerinizin güven duymasını sağlayan bilgileri koruyabilirsiniz.

Vista Enterprise: Windows Vista, dünya çapındaki büyük kuruluşların ve oldukça karmaşık BT altyapılarının gereksinimlerini daha iyi karşılamak amacıyla, BT maliyetlerini ve riskini önemli ölçüde azaltacak biçimde tasarlanmıştır. Windows Vista Business sürümünde bulunan tüm özelliklerin yanı sıra, Windows Vista Enterprise donanım tabanlı şifreleme teknolojisi kullanarak daha kapsamlı bir veri koruması sağlayacak biçimde tasarlanmıştır. Ayrıca, uygulama uyumluluğunu artıran araçlar içerir ve kuruluşların dünya genelinde tek bir dağıtım yansıması kullanarak standart hale gelmesine olanak tanır. Windows Vista Enterprise yalnızca bilgisayarları Microsoft Yazılım Güvencesi veya bir Microsoft Kurumsal Sözleşmesi kapsamında olan müşteriler tarafından kullanılabilir.


Ayrıca alttaki linkten daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

[URL=http://www.microsoft.com/turkiye/windows/products/windowsvista/default.mspx]Microsoft Windows Vista Ailesi