İnsanları ne kadar iyi tanıdığımızı düşünsek de, zaman zaman "bize göre" yanlış insanlarla birlikte oluruz. Bize göre dedim çünkü, bana göre yanlış olan size göre doğru olabilir. Yani göreceli bir kavramdır. Kişisel özümüzün değeri doğrultusunda yanlızlığımıza çare olsunlar diye "doğru insan" arayışına gireriz. Ama bilmeyiz ki insan kavuna benzer." Bir tane iyi bulabilmek için birçoğunun altını koklarız." Şimdi sizlere kaynakta kullanarak insan tiplerini kısaca anlatmaya çalışacağım.
İki tip insan vardır.

Birinci tip sizi, güç,karizma ve dayanıklılığıyla etkiler. Kendinizi güçsüz hissettiğinizde, onun gücünün birazının size geçmesini veya onun size destek olması umudunu taşırsınız. Ancak bu tür insanların güçlerini, tıpkı vampirler gibi, başkalarının gücünü emerek koruduklarını bilemeyiz. Onlar alıcıdırlar.

İkinci tip insanlarda sizi çekebilir. Çünkü onların size ihtiyaçları vardır. Onları kendinizle özdeşleştirir ve onlara, size davranılmasını istediğiniz gibi davranırsınız. Onlar tehlikesiz ve sizi incitme yeteneğinden yoksun görünürler. Ama çok fazla verme yeteneğinden de yoksundurlar. Bu tip insanlara sürekli vererek, destek olduğunuzu düşünürsünüz. Ancak onlar tüketicidirler. Bir gün kullanıldığınızı ve tükendiğinizi hissedersiniz.

İk tip insanla da en iyi niyetleriniz bile sonunda kaybolur. Bu sonucu önlemenizin yolu, karşınızdaki bireyin kişiliğinin özünü tanımaktır. Bu da sizin yapıcı ilişkiler kurmanıza yardımcı olur. Sakınılması gereken kişiler, özlerinde nefret ve acı olanlardır.

Özünde nefret olanlar, dünya ile savaş halindedirler. Güvensiz, şüpheci, sevginin ve paylaşmanın anlamını bilmeyen tiplerdir. İlk başta çekici gelirler, hırslı, rekabetçi ve çoğunlukla da kavgacıdırlar. Bu tip insanlara hedeflerinizi ve arzularınızı açıkladığınızda şevkinizi kırmaya çalışırlar.

Özünde acı olan insanlarsa, zararlıdan çok sinir bozucudurlar. Onlarla olmak, yumurta kabuklarının üzerinde yürümek gibidir. İncitmemek için büyük çaba göstermek zorundasınız. Eğer yeterince güçlü ve sabırlıysanız.

İyi ki birde üçüncü tip insan var. Özü sağlıklı olanlar. Açık fikirli, kendine güvenen, güçlü inançları ve iyi bir mizah anlayışı olanlar. Bu insanlar sadık, dürüst ve içten olmaya eğilimlidirler. Kin tutmazlar, öç almaya çalışmazlar. Başkalarının başarısı onlar için tehdit oluşturmadığından sizi şevkle desteklerler. Merhametli ve yardım severdirler.


Kısaca "ÖZDEKİ NEFRETTEN SAKININ, ÖZDEKİ ACIYI ANLAYIN, SAĞLIKLI ÖZÜ ARAYIN"....

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 433
favori
like
share
ozlems_o Tarih: 19.03.2007 13:37
hayatımızda hep 3. tip insanlar olur inş. eger 3. tip insan olmasaydı heralde ben 1. tipi seçerdim.

neden bilmiyorum ama

teşekkürler canım
SoN-GüL Tarih: 17.03.2007 20:54
Özünde nefret olanlar, dünya ile savaş halindedirler. Güvensiz, şüpheci, sevginin ve paylaşmanın anlamını bilmeyen tiplerdir. İlk başta çekici gelirler, hırslı, rekabetçi ve çoğunlukla da kavgacıdırlar. Bu tip insanlara hedeflerinizi ve arzularınızı açıkladığınızda şevkinizi kırmaya çalışırlar.

Gercekten cok dogru bir laf

her cesit insan karakterine ve davranislarina göre

anlamlar güzel aciklanmis..yüregine saglik canim
eskitoprak Tarih: 17.03.2007 11:36
ben :2: :2:
paylasim icin tesekkurler