Samimi itiraf

28. Yaz Olimpiyat Oyunları´nda erkekler çekiç atmada bronz madalyayı kılpayı kaçıran Eşref Apak´ın antrenörü Artun Talay, ´´Dünya Şampiyonası´nda Türkiye´nin Eşref ile altın madalya kazanması için benim kenara çekilmem lazım´´ dedi.

Oyunlarda alınan dördüncülüğün kimseyi gerçeklerden uzaklaştırmaması gerektiğini belirten Artun Talay, ´´Bronz madalyayı kaybettik. Eşref, atış sırasında hızlandığında çekiçin yörüngesi değişiyor ve bu nedenle kafese takılıyor. Bu sorun, Eşref 80 metreyi geçmeye başladıktan sonra ortaya çıktı´´ diye konuştu.

Talay, bu nedenle kendisinin bu sorunu aşabilecek kapasitede olmadığını ifade ederek, şunları söyledi: ´´Eşref´in suçu yok. Bu saatten sonra benim bilgim yetersiz. Dünyada bu işi iyi yapan 5´i Rus asıllı 2´si Macar 7 antrenör var.

Bunlar, 1999´dan bu yana sporcularına 83 metrenin üzerinde attırıyorlar. Hepsiyle oyunlar öncesinde görüşüldü. ´Olimpiyatlar´dan sonra görüşelim´ dediler. Oyunlar bitmek üzere. Yapılacak tek şey benim kenara çekilip, bu insanlarla çalışmak.´´

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 523
favori
like
share
SERKANCO Tarih: 23.08.2004 17:41
:helal:
lazcop Tarih: 23.08.2004 17:36
ADAMDAKI DÜRÜSTLÜGE HAYRAN KALDIM. BENCIL DAVRANMIYOR SADECE SPORCUSUNUN BASARISINI DÜSÜNÜYOR. HELAL OLSUN ADAMA.

KENDINI ANTRÖNöR SANAN KAMYON SÖFERLERINE TAM ÖRNEK OLACAK ADAM.