UNICEF yararına bu gece dünya yıldızları Marsilya'da sahneye çıktı. Dünya çocukları yararına organize edilen gecede Ronaldo ve arkadaşları ile Zidane ve arkadaşları karşılaştı. Sahadaki futbol resitalinin kazananı ise çocuklardı. Gecede Galatasaraylı Hakan Şükür de çocuklar için ter döktü

Her şey onlar için. Dünyanın önemli yıldızları bu gece onlar için Marsilya'da parladı.

Veledrome Stadı'na yıldız yağdı. Sadece aktif yıldızlar değil, futbolda efsaneleşmiş eski oyuncular da oradaydı. Laurent Blanc, Basile Boli, Chris Waddle, Fabrizio Ravanelli ve diğerleri. Takımların başında da önemli isimler vardı; bir tarafta Vicente Del Bosque, diğer tarafta Michel Hidalgo. Hakem de böylesine önemli bir gecede akıllara gelecek ilk isim, Pierluigi Collina'ydı.

"Schumi seni özledik!"
Karşılaşmayı tribünden takip eden ünlüler arasında eski Formula 1 pilotu efsane Michael Schumacher de vardı. Taraftarlar kendisini ne derece sevdiklerini ve özlediklerini açtıkları pankartla gösterdiler.

.::Zidane'ye sevgi seli::. "ZIZOU ZIZOU!"
Sadece Marsilyalılar'ın veya Fransızlar'ın değil, tüm dünyanın sevgisini kazanmayı başarmış Zinedine Zidane topu ayağına her aldığında taraftar alkışını eksik etmedi. Zidane bir pozisyonda kendisini savunmaya çalışan Real Madridli Sergio Ramos'u şık bir hareketle geçince tribünler Cezayir asıllı oyuncuyu alkış yağmuruna tuttular.

Karşılaşmanın 38. dakikasında Rebert'in ortaya çevirdiği topu kendi ağlarına yollayan Ronny, Zidane ve arkadaşlarını 1-0 öne geçirdi ve ilk yarı bu skorla tamamlandı.

Hakan Şükür de ikinci 45 dakikada Ronaldo ve arkadaşlarının beyaz takımında mücadele etti.

59'da Sichi farkı ikiye çıkardı.

70. dakikada Zidane'nin enfes derin pasını değerlendiren Faslı komedyen Jamel skoru 3-0 yaptı.

Beyaz takım adına ağları havalandıran Gerard 74. dakikada farkı tekrar ikiye indirdi.

"RONALDO RONALDO!"
Sambacı karşılaşmanın 75. dakikasında tribünlerdeki tüm taraftarların sevgi gösterisiyle onurlandırıldı.

Zidane ve arkadaşlarının 4. golü 77. dakikada Portillo'dan geldi.

Al Jaber 79'da farkı dörde çıkardı.

82. dakikada Anderson mükemmel bir voleyle skoru 5-2 yaptı.

85'de Portillo kendisinin 2., takımının 6. golünü kaydetti.

Bu sene dördüncüsü organize edilen gecenin sonunda skor tabelasında Zidane ve arkadaşları lehine 6-2'lik bir skor vardı ama kazanan dünya çocukları, kaybedense kesinlikle yoksulluktu.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 485
favori
like
share
Fiyakalı Tarih: 24.03.2007 20:52
yıldızları bir arada görmek güzel bir duyguydu

sağolasın okan abim