Orijinal yazarı : PERİHAN IŞIK

Siyah-Beyaz aşk hikayesi

Beşiktaş'ta oynamak için bankadan 75 bin YTL kredi çeken Barış, F.Bahçe'den bonservisini aldı. Kartal'a 120 bin YTL'ye imza atan genç basketçi, kredi taksitlerini bile zor ödüyor.

Basketbolda Beşiktaş erkek takımının genç oyuncusu Barış Güney'in siyah-beyazlı takıma transferi ve yaşadıkları olaylar adeta bir aşk hikayesini andırıyor. İşte Beşiktaş formasını giyebilmek için bankadan kredi çekerek kendi bonservis bedelini ödeyip Beşiktaş'a transfer olan Barış Güney'in ilginç transfer öyküsü: Geçen sezon F.Bahçe forması giyen Barış, sarı-lacivertli ekibin Ülker'le birleşmesi sonrası ayrılmaya karar verdi. Ama bir yıl daha F.Bahçe ile anlaşması olan Barış'ın sözleşmesinde "Başka bir kulübe giderse yetiştirme parası olan 75 bin YTL'yi öder" maddesi de bulunuyordu. Genç oyuncu yöneticilerin kapısını çalarak, "Bu parayı verecek kulüp bulamam" dedi.

BEŞİKTAŞ'A ASLA GİDEMEZ

Bundan sonrasını Barış'ın ağzından dinleyelim: "Eski basketbolcu olan amcam Reşat Güney, F.Bahçe'den arkadaşı olan yönetici arkadaşlarıyla konuşarak bu paranın istenmemesini rica etti. Amcam, F.Bahçe yöneticelerinden bu paranın alınmayacağına dair söz alınca, ben de yolumun açıldığını düşündüm. Hatta amcam 'Barış'ın şu anda transfer gündeminde Galatasaray ve Beşiktaş var. Bu kulüplere giderse de bir sorun olmaz değil mi?' sorusuna bile 'Sorun olmaz' yanıtını almış. Bu sözlere güvenerek ben de çocukluğumdan beri tuttuğum Beşiktaş'a imza attım. Fakat bu imza sonrası her şey değişti. Amcamı arayan yöneticiler, 'Barış Beşiktaş'a gidemez. Beşiktaş'la aramızda sürtüşmeler var. Oraya giderse 75 bin YTL ücreti vermek zorunda kalır' demişler.
FAİZİYLE 105 BİN YTL BORÇ
Bu gelişmeye rağmen Beşiktaş'a da imza attığım için geri adım atmadım. Çocukluğumdan beri Beşiktaşlı olduğum için 'Bu parayı nasıl öderim?' diye düşünmeye başladım. Aslında başka bir kulübe imza atarak hülle yöntemiyle gidebilirdim. Ama yapmadım. Banka kredisi almaya karar verdim ve 75 bin YTL çekerek F.Bahçe'den bonservisimi aldım." Bu kredi için 24 ayda faiziyle birlikte 105 bin YTL ödeyecek olan Barış, Beşiktaş ile 120 bin YTL'ye anlaştı. Bunu 10 ayda 12 bin YTL'lik taksitlerle alıyor. Şu ana kadar 5 taksidin ödemesi gerçekleşti. Barış, aşık olduğu siyah-beyazlı formayı adeta boğaz tokluğuna giyiyor ve ailesinin yardımıyla da kredi borcunu ödüyor.


helal olsun sana barış


Orijinal yazarı : Ersoy Ozdem

Barış Güney'i bilmeyen yoktur herhalde. Basketbol takımımıza sezon başında fb'den gelen oyuncumuz. Dün akşam Serencebey Gazetesi tarafından verilen Şeref Bey Özel Ödülü'nü aldı. Ödülün nedeni ise bakın ne: Barış fb altyapısından yetişiyor ve sezon başında fb'den ayrılmak istiyor. amcası da eski basketbolcu olduğu için fb yönetimiyle konuşuyorlar ve sözleşmesinin bitmesine bir yıl daha olmasına rağmen 75 milyarı ödemeden kulüpten ayrılmasına izin veriliyor. Barış da gelip Beşiktaş'a imza atıyor. Bunu duyan fb yöneticileri, "Biz senin bonservisini vermiştik ama sen Beşiktaş'a gittiğin için bu parayı istiyoruz" diyorlar. Barış da ben bu yoldan dönmem diyor ve imzayı attığı için de bu parayı Beşiktaş'tan istemiyor ve gidip bankadan kredi çekiyor. Barış hala kredi borcunu ödüyor. İşte Beşiktaşlılık bu galiba. Ben de bu öykünün üzerine gidip Barış'la röportaj yaptım. Bu öyküyü Barış'ın ağzından dinlemek isteyenler perşembe günü Lig TV Kara Kartal'ı izleyebilirler.

Etiketler:
Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1129
favori
like
share
asya_kartal Tarih: 25.03.2007 16:49
besiktasli_1903 Tarih: 25.03.2007 16:34
Zaten bi Besiktas'lıdan beklenir buda baska klüpten olsaydı hemen vazgecerdi Besiktas askı bir baska Helal sana Barış
asya_kartal Tarih: 24.03.2007 08:34
SUNUM İÇİN TEŞEKKÜRLER ARKADAŞIM...
termeli Tarih: 22.03.2007 00:15
helal,iste besiktasli diye ben buna derim
BLaCK-EaGLe Tarih: 21.03.2007 22:26
helal ya işte budur abicim

haber için saol eems
_Sehzade_ Tarih: 21.03.2007 14:20
helal sana barış işte beşiktaşımıza böyle sporcular lazımmm