SplitCam sanal video yakalama sürücüsü birkaç uygulamaya birden aynı anda tek bir video kaynağından görüntü aktarmanızı sağlar. Örneğin; Bilgisayarınıza bağlı bir web kameranız var ve bunu birden fazla uygulamada aynı anda kullanamıyorsunuz. Bu paylaşım Windows ortamında imkansızken siz bu paylaşımı artık gerçekleştirebileceksiniz. Splitcam ismi aynen şöyle açıklanabilir: Video kaynağındaki görüntü akışını paylaştırır ve bu görüntüyü istemci programların aynı anda kullanabilmesini sağlar..(Aynı anda Yahoo Messanger ve Msn de kamera akışını sağlar, normalde bu işlemi yapamazsınız.) Splitcam ile 64 istemciye birden yayın akışını tek bir kaynaktan yapabilirsiniz.


Ana özellikler
# Bir tane video kaynağını öncelikli video yakalama aygıtı olarak seçin.
# 5'ten 30'a kadar istediğiniz frame değerini girin. Genellikle 15 fps video konferanslar için kullanılır.
# Temel video Ayarlamaları Splitcam penceresinden yapabilirsiniz.
# Video görüntüsünü makul ayarlarını bozmayacak şekilde değiştirebilirsiniz
# Pencere genişliğini kullanacağınız konferans programına uyacak şekilde değiştiriniz..160*120, 320*240, 640*480, gibi...
# Her konferans programı kendine göre video genişlik ayarını yapabilir.
# İşlemcinin gereksiz yere meşgul edilmemesi için kullanılmayan video genişliğini geçersiz kılabilirsiniz.
# Program kararlığını korumak için SplitCam kendini otomatik olarak son sürümüne güncelleyecektir.
# Video genişliğine uymak şartıyla resminizi video kaynaklarından istemci bilgisayarlara videoymuş gibi izletebilirsiniz.
# Resminizi yollamadan önce fotoğrafınızın üzerinde basit etkiler uygulayabilirsiniz..

Kullanış
Genellikle bir video aygıtının kurulumu yapıldıktan sonra, örneğin web-kamera, dv-camera, Tv-alıcı, yada bir TV-girişli video kartı, siz sadece bir Windows uygulamasına bağlantı yapabilirsiniz. Eğer başka bir uygulama başlatır ve bu uygulamayı aynı video kaynağından almaya çalışırsanız aygıtın "şu an başka bir program tarafından çalıştırılıyor" uyarı mesajını alırsınız. Bu durumda elinizde hiçbir seçim şansı yoktur fakat ilk uygulamanın çalışması bitene kadar beklemeniz gerekir, ya da ikinci uygulamayı tamamen kapatmayı denemeniz gerekir.. Bazen bu durum kesinlikle kaçınılmaz olur ya da akla en mantıklı gelen kullanım biçimin böyle olduğu söylenir... Fakat söyleyin web-kameranız birden fazla istemci uygulamayla aynı anda kullanılıyor mu? Bir video konferansında birkaç insanı birden birbirinden bağımsız olarak idare edebiliyor musunuz? Yada hem Video-chat yapıp hemde video-kartınızla görüntüler mi kaydetmek istiyorsunuz?

İşte tam bu anda Splitcam programı imdadınıza yetişiyor! Tek yapmanız gereken Splitcam'i bilgisayarınıza kurmak, onu video kaynağınıza yönlendirin, ve diğer programlara sanal video yakalama aygıtınız olan Splitcam i ayarlayın. Bilgisayarınıza 64 tane birbirinden bağımsız video kaynağı bağlamış gibi gözükecek!

SplitCam kurulumu
Kurulum Paketini indirin ve Sabit diskinize kaydedin. Farenizle çift tıklayarak kurulum paketini çalıştırın. SplitCAm'i ilk kez çalıştırdığınızda sanal video kamera sürücüsünü de kurmanız gerekecek. Sürücü Yükleme Onayını "Evet" ya da "bu sürücü yüklenirken her zaman izin veri" tıklayın.

Msn Messanger'a SplitCam´in kurulumu:
# Programı çalıştırdıktan sonra video butonuna tıklayarak videonuzu ,resminizi veya masaüstü görünsün sekmelerinden birini seçiyorsunuz.
# Araçlar menüsünden Ses/Görüntü Sihirbazı" sekmesine tıklayın.
# Kullanılmak istenen kamera olarak SplitCam´i seçin.Yönergeleri "ileri" diyerek tamamladıktan sonra Splitcam´in Play tuşuna 1 kez tıklatın. SplitCam düzgün bir şekilde çalıştığını göreceksiniz.


Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)


[URL=http://www.splitcamera.com/scnow.exe]DOWNLOAD

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 639
favori
like
share
ahmetakin89 Tarih: 23.09.2007 12:31
SplitCam v4.2 güvenlik kamera programını kurup çalıştırmak istiyorum ama linkini bulamıyorum yardımcı olrsanız sevinirim teşekkür ederim
konan_1997 Tarih: 31.03.2007 21:01
Paylaşımın İçin Teşekkürler KArdeş
konan_2007 Tarih: 28.03.2007 18:54
teşekkürler
DeRTLi Tarih: 28.03.2007 16:00
Çook Teşşekür Ederim..
shag Tarih: 25.03.2007 13:29
ellerine sağlık dostum
ozgun Tarih: 25.03.2007 12:22
teşekkürler