ABD Yüz Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Akademisi'nin yaptığı bir araştırmadan ilginç sonuçlar çıktı.

Kadınların yüzde 59'u, erkeklerin yüzde 54'ü sevgili veya eşlerinin yüzünde en az bir kusur olduğunu düşünüyor ve buna çare olarak estetik ameliyat yaptırmayı görüyor. Kadınlar, karşı taraftan gelen estetik yaptırma teklifine genel olarak daha sıcak bakıyor.

Sevginin kanıtı
Özellikle de erkeğin ameliyat masraflarını üstlenmesi 'aşk kanıtı' olarak algılanıyor. Böyle bir teklife evet diyen kadınların sayısı erkeklerden iki kat fazla.

Kadınların yüzde 24'ü, erkeklerin ise yüzde 17'si sevgililerinin veya eşlerinin saçlarını beğenmiyor ve değiştirmesini istiyor. Kadınların yüzde 9'u, erkeklerin yüzde 11'i karşı tarafın yüzündeki kırışıkları gidermek istiyor. Buruna gelince ise oran tam tersi olarak belirlenmiş.

Anket yapıldı
Kadınların yüzde 11'i, erkeklerin de yüzde 9'u sevgililerine burun ameliyatı yaptırmalarını tavsiye edebileceklerini söylüyor. Sevgilisinin gözünü, kulağını ve ağzını beğenmeme konusunda kadınlarla erkekler arasında sayısal olarak bir eşitlik var.

Deneklerin yüzde 6'sı karşı tarafın ağzını, yüzde 5'i gözlerini, yüzde 4'ü kulaklarını kusurlu buluyor.

Anket ABD'de, 738'i sevgilisi olan veya evli 1000 yetişkinle yapıldı. Ortaya çıkan sonuçlar çeşitli dergilerde de yayınlandı.

Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 4591
favori
like
share
SoN-GüL Tarih: 25.03.2007 20:25
Bu anketler sanirim dogrulari gösteriyor..

Yüregine saglik canim