1. Kaşınızın tam olarak nereden başlaması gerektiğini bulabilmek için ,bir kalemi burnunuzun yanından yere dik olacak şekilde tutunuz. Kalemin silgili tarafını burun kanadına , ucunu ise kaşınıza yakın olacak şekilde tuttuğunuzda kalemin gövdesinin gözünüzün başladığı yerden geçiyor olmasına dikkat ediniz. Kaşınızın , kalemin burun tarafında kalan fazla tüylerini cımbızla alınız. Burun üzerine doğru olan bu bölgedeki tüyler gözlerinizi olduğundan daha çok birbirine yakın gösterecektir.

2. Kalemi , silgili tarafı yerinde sabit kalacak ve gövdesi gözünüzün İRİSinin ( Gözün renkli kısmı ) en dışa doğru olan yanından geçecek şekilde ucundan yataya doğru kaydırınız. Kalemin bu pozisyonda gösterdiği yer ,kaşınızın kavis yerinin nerede olması gerektiğidir. Şimdi kaşı çok inceltmemeye dikkat ederek kavisin altında kalan alandaki tüyleri cımbız ile alınız.

3. Bir kez daha kalemi , silgili tarafı sabit kalacak şekilde ucundan gözün en dış köşesine doğru çeviriniz. Bu çizgi kaşınızın bitmesi gereken alandır. Kalemin kulak tarafındaki tüyleri de cımbız ile alınız. Bu bölgeye kadar uzanan kaşlar gözlerinizin düşük görünmesine neden olur. Kaşın bu bölgedeki temizliği ve de kavisinin düzeltilmesi gözlerinizin daha kalkık görünmesini sağlayacaktır.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1101
favori
like
share
yeliz_ Tarih: 08.09.2007 11:40
çok teşekkür ederim işime gerçekten çok yarıycak bilgiler
SU-PERISI Tarih: 29.03.2007 09:18
kalemin yardımıyle güzel bir kaşsa sahip olacagız.teşekkürler songül